۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۰

یک‌پنجم مردم جهان عضو شبکه‌های اجتماعی هستند

ایتنا - حدود 1.61 میلیارد نفر از مردم جهان در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، Google+، Instagram یا توئیتر عضو هستند.
یک‌پنجم مردم جهان عضو شبکه‌های اجتماعی هستند


بررسی‌های جدید نشان داده است که یک‌پنجم ساکنان جهان عضو شبکه‌های اجتماعی هستند و دست‌کم ماهی یک بار سراغ صفحات شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی می‌روند که البته پیش‌بینی می‌شود این رقم طی چند سال آینده به میزان قابل ملاحظه افزایش یابد.


به گزارش ایتنا، مرکز تحقیقاتی eMarketer بر اساس جدیدترین بررسی‌های خود اعلام کرد که حدود ۱.۶۱ میلیارد نفر از مردم جهان در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، Google+، Instagram یا توئیتر عضو هستند.

این رقم نسبت به تعداد مشترکان شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۲ میلادی رشد ۱۴.۲ درصدی را نشان می‌دهد و در عین حال پیش‌بینی شده است که رقم یاد شده طی چند سال آتی نیز رشد دو رقمی داشته باشد.

کارشناسان مرکز تحقیقاتی eMarketer بر اساس این بررسی پیش‌بینی کردند که در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۲.۳۳ میلیارد نفر در جهان از شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای وابسته به آن استفاده کنند.

"بانک جهانی" نیز در گزارشی مجزا توضیح داد که سال گذشته تعداد ساکنان کره زمین ۷.۰۴۶ میلیارد نفر بوده است.
این رقم نشان می‌دهد که طی سال جاری میلادی ۲۲.۸ درصد از ساکنان زمین عضو شبکه‌های اجتماعی مختلف هستند و دست‌کم ماهی یکبار به صفحه شخصی خود سر می‌زنند.

کارشناسان "بانک جهانی" پیش‌بینی کرده‌اند که در سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد ساکنان کره زمین به ۷.۴۴ میلیارد نفر می‌رسد و در آن زمان ۳۱.۳ درصد از مردم در شبکه‌های اجتماعی حضور خواهند داشت.

کارشناسان اعلام کرده‌اند که تعداد اعضای شبکه‌های اجتماعی در گستره جهانی رو به افزایش است که البته این رشد در سال‌های آتی سرعت کمتری به خود می‌گیرد.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۲ میلادی تعداد مشترکان شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان ۱۷.۶ درصد بیشتر شد و این رقم برای سال جاری به ۱۴.۲ درصد رسید. همچنین پیش‌بینی شده است که تعداد اعضای شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۷ میلادی ۷.۶ درصد بیشتر شود.
 
کد مطلب: 28535
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
ان وقت ما باید با مجلس کاملا محترم شورای اسلامی سر فیلترینگ فیس بوک یه قل دو قل بازی کنیم!!!!!!!!!!!!
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای