۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۷

اولین کافه تبلت جهان در سنگال راه اندازی شد

ایتنا- جالب است بدانید در این کافه تبلت، رایانه هم وجود دارد اما کسی به رایانه ‌ها نگاه نمی‌کند و مشتری‌ها استفاده از تبلت را ترجیح می‌دهند!
اولین کافه تبلت جهان در سنگال راه اندازی شد


شرکت گوگل در کشورهای آفریقایی فرانسه زبان اولین کافه تبلت جهان را در شهر داکار سنگال راه اندازی کرد تا در استفاده اینترنت به شکل کافی نت نوعی تحول به وجود آورد.


به گزارش ایتنا از مهر، در یکی از خیابانهای شلوغ و زنده داکار یک ساختان بتونی طوسی رنگ با یک تابلو پرزرق و برق افتتاح اولین کافه تبلت دنیا را تبلیغ می کند.

تیدیان دم رئیس شرکت گوگل در کشورهای فرانسوی زبان آفریقایی گفت: این نخستین کافه تبلت در دنیا است که در آن کاربران تنها با تبلت کار می کنند.

این مفهوم توسط شرکت اینترنتی گوگل معرفی شده که بتواند کافه های سایبری سنتی را که در سراسر آفریقا و بسیاری از نقاط دنیا وجود دارد را متحول کند. این ایده همزمان با تغییر تقاضا از سمت رایانه های شخصی به تبلتهای رایانه ای شکل گرفته است.

وقتی که مدون سک ۳۳ شش سال پیش کافه سایبر خود را افتتاح کرد به سرعت متوجه شد که قطعی های مکرر برق و قبض های گزاف برق برای وی مشکلات جدیدی به همراه دارند.

پس از آن شرکت گوگل به وی پیشنهاد کرد که به عنوان یک کافه تبلت تجربی به نخستین کافه سایبری در آفریقا تبدیل شود که به جای رایانه از تبلت استفاده می کند.

درحالی که در کشورهای صنعتی طوفان استفاده از تبلت ها کافه های سایبر را کنار زده و به حاشیه رانده این امر هنوز در کشورهای درحال توسعه رخ نداده است.

کافت تبلت در آفریقا و کشورهای درحال توسعه می تواند موفقیت آمیز باشد چرا که در این کشورها اکثر مردم استطاعت خرید تبلت را ندارند.

نخستین کافه تبلت جهان درحال حاضر ۱۵ تبلت داشته و کابین هایی برای تماس های ویدئویی دارد. در این کافه تبلت سه رایانه باقی مانده است اما این رایانه ها چندان توجه کاربران را بخود جلب نمی کند.

براساس اظهارات مدون سک، قیمت تبلتها بیشتر از رایانه ها است اما قبض برق برای وی ۲۵ برابر کمتر شده است.

کارشناسان اعتقاددارند که تبلتهای رایانه ای می توانند کشورهای آفریقایی را متحول کنند، استفاده ساده از دستگاه های صفحه لمسی استفاده از رایانه را برای اقشار مختلف مردم با هر نوع سطح سوادی میسر کرده است.

کافه تبلت قیمت خود را نسبت به زمانی که رایانه های شخصی را به کاربران ارائه می کرد، تغییر نداده که این امر استقبال بیشتری را رقم زده است.

آلک گورت مدیر بخش توسعه تجارت گوگل در کشورهای فرانسه زبان آفریقایی ابزار امیدوار کرد که این کافه های سایبر جدید کاربران را ساده تر و تعاملی تر آنلاین کرده و میزان هزینه ها را از جمله هزینه برق کاهش دهد.

صاحبان این کافه ها می توانند با پس انداز هزینه های برق به سرعت اینترنت خود کمک کنند تا تجارب کاربران در استفاده از تبلتها ارتقا یابد.
کد مطلب: 26474
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای