۲
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۳۰

ویندوز ایکس پی همچنان محبوب است

ایتنا - حدود ۶۰ از درصد از کسب و کار‌ها از ویندوز ۷ استفاده می‌کند و از آن‌جا که سهم ویندوز ویستا از این کاربران کمتر از ۵ درصد است، می‌توان حدس زد که سهم ایکس پی چیزی در حدود ۴۰ درصد است.
ویندوز ایکس پی همچنان محبوب است


در حالی که مایکروسافت اعلام کرده تا حدود یک سال دیگر ویندوز ایکس‌پی خود را بازنشسته می‌کند، گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد تعداد کاربران این سیستم عامل محبوب با رشد بسیار کندی در حال کاهش است. 


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت infoworld، گزارش شرکت نت اپلیکیشن نشان می‌دهد در سه ماهه گذشته تعداد کاربران سیستم عامل ایکس پی که حدود ۲۰ درصد از آنها کسب و کار‌ها و شرکت‌های تجاری هستند، در هر ماه به طور متوسط با نرخ ۱۲. ۰ درصد کاهش یافته‌اند.
این بدان معنی است که روند کاهش کاربران این سیستم عامل کند‌تر شده، چرا که نرخ سالیانه کاهش کاربران ویندوز ایکس پی ۴۸. ۰ درصد است.

در شش ماه گذشته نیز نرخ کاهش کاربران ۴۲. ۰ درصد بوده است.
این در حالی است که در شش ماهه قبل از آن نرخ کاهش کاربران ۹۴. ۰ درصد بوده است. 

این گزارش‌ها که حاکی از علاقه کاربران به استفاده از سیستم عامل ایکس پی است برای مایکروسافت خبر چندان خوبی نیست.

مایکروسافت که تلاش می‌کند کاربران ویندوز ایکس پی و ۷ را به ارتقای سیستم‌های عامل خود ترغیب کند، هشدار داده است که بعد از ۸ آوریل ۲۰۱۴ انتشار وصله‌های امنیتی رایگان برای کاربران ایکس‌پی را متوقف خواهد کرد. 

برآوردهای شرکت‌های پژوهشی دیگری مثل گارتنر و فورستر نیز نشان می‌دهد بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از کسب و کارهای کاربر ویندوز ایکس پی حتی بعد از ۸ آوریل ۲۰۱۴ همچنان از این سیستم عامل استفاده خواهند کرد.
گزارش‌هایی از این دست حاکی از این است که حدود ۶۰ از درصد از کسب و کار‌ها از ویندوز ۷ استفاده می‌کند و از آن‌جا که سهم ویندوز ویستا از این کاربران کمتر از ۵ درصد است، می‌توان حدس زد که سهم ایکس پی چیزی در حدود ۴۰ درصد است.
 
کد مطلب: 25679
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
ایتنا جان چند روزه گوگل با مشکل مواجه شده. و تمام ادرسهایی که https هستند به سختی باز میشن. بنابراین به سختی میشه وارد اکانتهای یاهو و جیمیل و اینها شد. یه گزارشی اعتراضی چیزی!
nima
feedback
عشق است ویندوز xp سلطان جاده هاست
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام