۷
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۳

دستور احمدی‌نژاد برای ساماندهی VPNها

ایتنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دستور ویژه رئیس‌جمهور برای ساماندهی وی‌پی‌ان‌ها در داخل کشور خبر داد.
دستور احمدی‌نژاد برای ساماندهی VPNها


دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره زمان اعلام فراخوان برای ثبت نام اشخاص حقیقی اعلام کرد: به زودی سایت برای ثبت این درخواست‌ها باز خواهد شد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، مهدی اخوان بهابادی اظهار کرد: مسئله ارائه VPN قانونی امری است که به ظرفیت شرکت ارتباطات زیرساخت برمی‌گردد چرا که این شرکت متولی ارائه خدمات VPN محسوب می‌شود.

رییس مرکز عالی فضای مجازی در عین حال یادآور شد: در حال حاضر این شرکت از نظر فنی با محدودیت‌هایی مواجه است و منتظریم با دسترسی به این توانمندی در آینده‌ای نزدیک، ثبت نام برای درخواست VPNهای حقیقی آغاز شود.

به گزارش ایسنا، پنجم اسفندماه امسال مهلت ثبت نام برای VPN برای اشخاص حقوقی به پایان رسید و قرار بر این است که پس از ثبت نام برای اشخاص حقیقی خدمات قانونی VPN به زودی ارائه شود تا در این قالب امکان فعالیت VPNهای غیر قانونی از بین برود.

با این وجود این روزها از منابع مختلف گفته می‌شود که پیش از ارائه VPNهای قانونی، VPN کشور قطع شده است.

تاکنون هیچ یک از مسئولان مرتبط در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند و خبرنگار ایسنا پیگیر این موضوع از مراجع مختلف است.
 
VPNها ساماندهی شوند
همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دستور ویژه رئیس‌جمهور برای ساماندهی وی‌پی‌ان‌ها در داخل کشور خبر داد.
محمدحسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوالی درباره اینکه گفته می‌شود وی‌پی‌ان‌ها در شبکه اینترنت کشور مسدود شده‌اند گفت: همانطور که قبلا اعلام کرده بودیم هم‌اکنون وی‌پی‌ان‌ها در حال ساماندهی هستند. وی افزود: البته گستره سازمان‌هایی که در بحث وی پی‌ان دخیل هستند بسیار متعدد هستند و تنها وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متولی این امر نیست.
 
کد مطلب: 25608
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
به حق چیزهای ندیده و نشنیده!!!
feedback
خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه
امین بهروزی
feedback
فیلتر چی که خودش فیلتر شکن می ده به مردم - واقعا مسخرست - دیوونه ایم اگر از اینها بخوایم وی پی ان بگیریم
مرتضی
feedback
آخه آقای وزیر این حرف شما یعنی چی اگر قرار بود وی پی ان به ملت بدید دیگه این فیلتر کردنتون چی بود ؟خوب میخواستین پول بیشتری برای اینترنت آزاد بگیرید طور دیگه هم میشد اینکارو کرد تازه مشکل اصلی (البته یکی از مشکلات اصلی) اینترنت مسدود بودن آی پی ایران از طرف بعضی از سایتها بخاطر تحریمها هست برای اون چه فکری میکنین ؟میدونین چرا بسته شدن یا مسدود شدن وی پی ان داخل کشور مثل بسته شدن جیمیل اونقدرها مهم نبود و صدای کاربران رو در نیاورد؟ چون دیگه این مشکل اینترنت حوصله کاربران رو سر برده و کم کم دارن قید اینترنت رو میزنن و دنبال راههای دیگه ای برای دسترسی به اینترنت آراد هستند که اینقدر بلا سرشون نیاره ، یه روز سرعت رو پایین میارید، یک روز لنگر کشتی دقیقا میخوره روش قطع میشه، یه روز پورتها رو قطع میکنین، یه روز جی میل و ایمیل ، یه روز یه چیز دیگه اقعا" خودتون خسته نشدین از این همه بلاهایی که سر کاربران تا حالا آوردین و حتی یکبار هم ضرراشون رو جبران نکردین چه مادی و چه معنوی .
سجاد
feedback
جلل خالق!!!!!!!!!
هومن
feedback
United States
از یک مهندس تحصیل کرده مثل آقای بهابادی واقعا بعیده که دیگر تحصیل کردگان این مملکت را تا این حد فاقد شعور قلم داد کند.

«بیایید VPN قانونی بگیرید»!
ببخشید مگر ما با خرید خط اینترنت اجازه استفاده از اینترنت را نداریم که حالا باید بابت مجوز استفاده از آن دوباره ثبت نام کنیم؟!
اصلا چرا باید تا این حد برای انسانهای با شعور تعیین تکلیف کنید؟

فکر نمیکنید نهایت صدمه را به مقبولیت سیستم میزنید؟
shayan
feedback
آخه خیلی ها فکر می کنند که خارجی ها جنبه سایت ها و رفتارهای غیر اخلاقی رو دارند اما ما ایرانی ها نداریم و بی جنبه ایم. خوب اگه خارجی ها جنبه شون زیاده و فرهنگشون از اول آزادی بوده، پس چرا در ماهواه، جوانانشون، میانسالاشون و ... از خودشون بی جنبگی در می آورند؟ این طرز فکر از زمان بازی کردن بازیگر فقید: ناصر ملک مطیعی در ایران هست.
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام