۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۱۲

نگاه کارشناسان فناوری جهان به نحوه استفاده از ابزارهای پردازش ابری

ایتنا - بر اساس نتایج این بررسی مشخص شد ۶۳/۳۲ درصد مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها اعتقادی به یک سرمایه گذاری گسترده و قابل ملاحظه در حوزه نرم‌افزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری ندارند.


کارشناسان در یک بررسی جدید وضعیت بازار جهانی ابزارهای پردازش ابری در سال ۲۰۱۲ میلادی را مشخص کردند.

در این بررسی از کارشناسان اطلاعاتی شرکت‌های و سازمان‌های مختلف در مورد رابطه ابزارهای پردازش ابری و احتمال افزایش ارزش سازمان‌ها آن‌ها پرسیده شد و در نهایت ۴۰ درصد شرکت‌کنندگان اعلام کردند که این ابزارها هزینه اداره آن‌ها را کاهش می‌دهههد، ۶۳/۳۲ درصد گفتند که ابزارهای یاد شده کارها و فعالیت‌های فناورانه در سازمان را آسان می‌کند و ۷۴/۳۴ درصد هم توضیح دادند که با این ابزارها می‌توانند پروژه‌های IT سازمانی را برون‌سپاری کنند.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، ‌بر اساس نتایج این بررسی مشخص شد ۶۳/۳۲ درصد مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها اعتقادی به یک سرمایه گذاری گسترده و قابل ملاحظه در حوزه نرم‌افزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری ندارند، ۵۸/۳۱ درصد توضیح دادند که نیاز به استانداردهای جدید و زیرساخت‌های مناسب برای استفاده از این نرم‌افزارها دارند و ۳۲/۲۶ درصد هم خاطرنشان ساختند که نبود نیروی متخصص در زمینه مدیریت زیرساخت‌های فناوری مهم‌ترین مشکل پیش‌روی آنها در این زمینه است.

بررسی یاد شده همچنین نشان داد ۷۹/۷۵ درصد کارشناسان فناوری سازمان‌ها بر این باورند که اگر سازمان آنها قصد حرکت به سمت ابزارهای پردازش ابری را داشته باشد باید سرویس پست الکترونیکی خود را مبتنی بر این فضا به‌کار گیرند، ۲۱/۶۴ درصد گفتند که باید خدمات اینترنتی مورد نیاز خود را از این طریق به‌کار برند و ۵۸/۵۱ درصد هم توضیح دادند که اعتقاد آن‌ها مبنی بر استفاده از سرورهای مبتنی بر فضای پردازش ابری است.

همچنین اعلام شد که ۵۳/۳۲ درصد سازمان‌ها تمایل دارند ابزارهای پردازش ابری را به‌صورت ترکیبی مورد استفاده قرار دهند، ۶۳/۳۲ درصد این ابزارها را به‌صورت شخصی می‌پسندند و ۹۵/۱۸ درصد هم نظرشان بر استفاده از ابزارها مورد اعتماد و تایید شده است.

تنها ۴۲/۸ درصد شرکت‌کنندگان در این بررسی خواستار استفاده از ابزارهای پردازش ابری عمومی بودند. 

بخش اعظم شرکت‌کنندگان در این مطالعه یا به عبارت دقیق‌تر ۴۷/۸۹ درصد آن‌ها گفتند که ابزارهای عمومی پردازش ابری مبتنی بر شرایط محلی و جغرافیایی در آفریقای جنوبی را بسیار کارآمد می‌دانند و ۵۳/۱۰ هم از عدم اعتقاد خود بر این نرم‌افزارها سخن گفتند. 
 
کد مطلب: 25170
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام