۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۰۶

آیا اپل با اینتل قطع رابطه می‌کند؟

ایتنا – به گفته منابع آگاه اپل قصد دارد تا محصولات شرکت‌های دیگری را جایگزین تراشه‌های اینتل کند.
آیا اپل با اینتل قطع رابطه می‌کند؟


به گزارش ایتنا از تلگراف، اپل استفاده از تراشه‌های اینتل در مک‌بوک‌هایش را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرد.
اما به گفته برخی منابع آگاه گویا این شرکت قصد دارد تا محصولات شرکت‌های دیگری را جایگزین تراشه‌های اینتل کند.


بر اساس گزارش بلومبرگ، کارشناسان همگی بر این عقیده‌اند که چرخش اپل از تراشه‌های ساخت اینتل به سمت تراشه‌هایی که به طراحی خودش نزدیک‌تر باشد امری اجتناب‌ناپذیر است اما این احتمال وجود دارد که این امر به این زودی‌ها محقق نشود. 

این گزارش که به بررسی تغییرات جدیدی در اپل تحت عنوان تغییرات در تیم اجرایی می‌پردازد، در ادامه شرح می‌دهد باب منزفیلد که پیش از این مهندسی سخت‌افزار مک‌بوک‌ها را به عهده داشته، در تلاش ایجاد گروه‌های فناوری جدید در این شرکت است.

اپل در این باره اعلام کرده که این گروه جدید از ترکیب همه تیم‌های وایرلس و گروه نیمه‌رساناهای این شرکت با هدف ایجاد یک گروه سازمان یافته قدرتمند برای دسترسی به اهداف بالاتری تشکیل شده است.

بلومبرگ در ادامه می‌افزاید: هنوز هیچ منبع آگاهی به طور دقیق تصمیم نهایی اپل را مبنی بر قطع ارتباط با اینتل اعلام نکرده است. 

اینتل که سال‌هاست در قلمرو طراحی تراشه‌های مخصوص رایانه‌های شخصی فرمانروایی می‌کند، در یافتن پایگاهی مطمئن در بازار تلفن‌های همراه هوشمند خیلی تلاش می‌کند چرا که این پایگاه فعلا در اختیار ARM قرار گرفته است. 

در ماه سپتامبر سال جاری میلادی، شرکت موتورولا اعلام کرد در مدل RAZR 1 به عنوان اولین تلفن همراه اروپایی از پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کند.
 
کد مطلب: 24277
نام شما
آدرس ايميل شما


آقای فوضول
feedback
لطفا تاریخ بروز رسانی سایت را آن بالا بنویسید
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام