۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۷

هند مسئول ارسال بیشترین اسپم‌ها در دنیا است

ایتنا - هکرهای شرور به رایانه‌هایی که پشتیبانی امنیتی چندانی از آنها صورت نمی‌گیرد، نفوذ می‌کنند و به آنها فرمان ارسال اسپم می‌دهند، بی‌آنکه صاحب رایانه متوجه این مسئله شود.


گزارش یک موسسه پژوهشی نشان می‌دهد کشور هند در زمینه ارسال اسپم به کاربران ایمیل رتبه اول را داراست. این گزارش نشان می‌دهد از هر ۱۰ اسپمی که به ایمیل افراد در سراسر جهان ارسال می‌شود، یکی از کشور هند ارسال می‌شود.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت zdnet، داده‌های جمع‌آوری شده توسط موسسه سوفوس نشان می‌دهد که کشور هند اولین مسئول ارسال اسپم به ایمیل کاربران در سراسر جهان است.
گزارش سوفوس نشان می‌دهد بیش از یک دهم اسپم‌ها در سراسر جهان از هند ارسال می‌شوند.

بنا بر این گزارش، نزدیک به ۶۰ درصد از اسپم‌ها فقط از ۱۲ کشور ارسال می‌شود.

۱۱.۴ درصد از اسپم‌ها از کشور هند ارسال می‌شود و کشورهای ایتالیا (۰.۷ درصد)، کره جنوبی (۶.۷ درصد)، آمریکا (۶.۲ درصد)، ویتنام (۵.۸ درصد) و برزیل (۴.۴ درصد) در این زمینه در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
کشورهای پاکستان، چین، فرانسه، روسیه، لهستان و تایوان نیز از جمله این ۱۲ کشور هستند. ۴۰ درصد از اسپم‌ها نیز از دیگر کشورهای جهان ارسال می‌شود.

کشور هند در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ نیز در زمینه ارسال اسپم رتبه اول را دارا بود.

گرچه بیشترین اسپم‌ها از کشورهای آسیایی ارسال می‌شود، اما جالب اینجاست که در اکثر این اسپم‌ها نه کالاهای آسیایی تبلیغ می‌شود و نه ارسال کنندگان اسپم‌ها ساکن آسیا هستند؛ فقط این اسپم‌ها از برخی رایانه‌های کشورهای آسیایی ارسال می‌شوند که بخشی از یک بوت نت ارسال اسپم هستند.

یکی از سخنگویان موسسه سوفوس گفته است: هکرهای شرور به رایانه‌هایی که پشتیبانی امنیتی چندانی از آنها صورت نمی‌گیرد، نفوذ می‌کنند و به آنها فرمان ارسال اسپم می‌دهند، بی‌آنکه صاحب رایانه متوجه این مسئله شود.

هر کسی موظف است مطمئن شود که رایانه تحت مک یا ویندوزش در برابر چنین حملاتی مقاوم است.
اگر افراد مراقبت امنیت رایانه خود نباشند، به سادگی باعث تشدید مشکل اسپم در جهان می‌شوند.
 
کد مطلب: 22988
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام