۲
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۱
در آمریکا

واحد IT سازمان‌ها مدیر زن نمی‌خواهد

ایتنا – هر چند حوزه IT با کمبود نیروی انسانی حرفه‌ای مواجه است، ولی به استعدادهای زنان در این خصوص بهای چندانی داده نمی‌شود.


طبق آمار، ۹ درصد مدیران فناوری اطلاعات در سازمان‌های مختلف آمریکایی، زن هستند.

این رقم در سال گذشته، ۱۱ درصد و در سال ۲۰۱۰، ۱۲ درصد بوده است.


به گزارش ایتنا به نقل از رویترز، در یک نظرسنجی که اخیراً توسط بخش آمریکایی گروه فنی بریتانیا و Harvey Nash Group صورت گرفت، حدود ۳۰ درصد پرسش‌شوندگان گفتند که هیچ زنی در مدیریت دپارتمان فناوری اطلاعات سازمان آنها فعالیت نمی‌کند.

فقط نیمی از افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفتند که در واحد فناوری اطلاعات سازمان متبوع آنها، به زنان اهمیت داده می‌شود.

در این نظرسنجی، ۴۵۰ مدیر فناوری از کشور آمریکا مشارکت داشته‌اند.

اگر چه در برخی شرکت‌های بزرگ و مطرح فناوری نظیر فیس‌بوک، زیراکس، اوراکل و آی‌بی‌ام، زنان به مقامات بالای مدیریتی رسیده‌اند ولی در حوزه IT بسیاری از سازمان‌ها، نمی‌توان از مدیریت زنان نشانی یافت.

به نظر می‌رسد زنان در جلب توجه مدیران ارشد خود برای کسب پست‌های مدیریتی ناتوان هستند.

از سوی دیگر این پیش‌فرض ذهنی درباره زنان وجود دارد که اولویت‌های آنها، اموری همچون تشکیل خانواده است که ربطی به IT ندارد.

به عقیده کارشناسان، ذهنیت منفی درباره توانایی‌ها و استعدادهای زنان برای حضور در دنیای IT، کار را بر مدیران این واحدها دشوار کرده است چرا که آنها برای یافتن کارمندان واجد شرایط و مناسب، باید بیشتر جست‌وجو کنند.
 
کد مطلب: 22180
نام شما
آدرس ايميل شما


کیهان
feedback
زنان از حافظه ی قویتری برخوردارند اما در برابر مردان هوش پایینتری دارند در حالی که صنعت نیاز به خلاقیت و نوآوری داره و زنان در زمینه های تخصصی هیچوقت بهتر از مردان عمل نخواهند کرد دلیلش هم کاملا منطقی و علمی هست البته در آمریکا هم 10 درصد زنانی که مدیرت میکنند درواقع به تنهایی این کار رو انجام نمیدن بلکه جزو هیت مدیران هستند زن های تنها مدیر رو یه جا به من نشون بدید تا سرتاپاشو طلا بگیرم بهترین زندگی رو بهش میدم
yousef
feedback
dorost mige dige bandeye koda
zana narahat nashan
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام