۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۲
نخستین پروانه‌های «نما» صادر شد

اعطای پروانه به پنج شركت خصوصی در حوزه تامین امنیت فضای مجازی

ایتنا - كار ارزیابی مدارك و فعالیت‌های قبلی این شركت و صلاحیت آنها توسط سازمان فناوری اطلاعات انجام شده است و نظارت بر فعالیت آنها نیز به عهده این سازمان است.


پنج شركت خصوصی با دریافت پروانه فعالیت نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات(نما) از امروز به صورت رسمی فعالیت خود را در زمینه تامین امنیت فضای مجازی آغاز كردند.


به گزارش ایتنا از ایرنا، نخستین پروانه‌های فعالیت نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات، روز یكشنبه طی مراسمی با حضور علی حكیم جوادی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاونان این سازمان و در جمع خبرنگاران به این شركت‌ها اعطا شد.

به گفته مدیر كل خدمات ارزش افزوده سازمان فناوری اطلاعات، شركت‌های دریافت كننده پروانه در دو حوزه مشاوره و آموزش فعالیت خواهند داشت و فعالیت اصلی آنها در زمینه كمك و مشاوره در استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS) خواهد بود.

محمدرضا میراسكندری در مورد روند صدور این پروانه گفت: در آذر ماه سال ۱۳۸۹، سازمان فناوری اطلاعات ایران طی فراخوانی از شركت‌های خصوصی برای دریافت پروانه دعوت بعمل آورد كه در حوزه مشاوره ۲۳ شركت و در حوزه آموزش ۹ شركت مدارك خود را ارائه كردند كه از بین آنها چهار شركت بعنوان مشاوره در زمینه نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات و یك شركت بعنوان شركت آموزشی امروز پروانه دریافت می‌كنند.

وی افزود: كار ارزیابی مدارك و فعالیت‌های قبلی این شركت و صلاحیت آنها توسط سازمان فناوری اطلاعات انجام شده است و نظارت بر فعالیت آنها نیز به عهده این سازمان است.

شركت‌های امن‌افزار گستر شریف، امن‌پردازان كویر، پرورش داده و شركت نوآوران ارتباطات دوران در زمینه مشاوره، و شركت پایه‌ریزان راهكارهای فراگیر برای فعالیت آموزشی در زمینه نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات پروانه دریافت كردند.

ارتقاء و توسعه فرهنگ مدیریت امنیت اطلاعات، ارتقای ضریب امنیتی فضای تبادل اطلاعات و نظارت بر استقرار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در كشور از اهداف سازمان فناوری اطلاعات ایران در رابطه با صدور این پروانه‌ها است.
 
کد مطلب: 21990
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام