۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
از شبکه علمی کشور چه می‌دانید؟

رسانه‌ای کردن وضعیت یک پروژه مهم ملی ممنوع!!!

ایتنا - و اینچنین، یک پروژه مهم ملی در حوزه آی‌تی سال‌هاست بلاتکلیف است و پا در هوا، در حالی که مدام پیرامون آن خبرسازی می‌شود، اما معلوم نیست چه می‌کنند، مجری آن اساسا کیست و...
رسانه‌ای کردن وضعیت یک پروژه مهم ملی ممنوع!!!
محمود اروج زاده
ماهنامه دنیای کامپیوتر و ارتباطات(شهریور 1399)
 
اول:
دولت: پروژه «شبکه علمی کشور» متوقف شد.
مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران از متوقف شدن پروژه شبکه علمی کشور خبر داد و گفت: نوسانات ارز و عمل نکردن سرمایه‌گذار به تعهدات خود مانع ادامه راه شده است.
به گفته وی: در سال ۱۳۹۵ با همکاری سازمان فناوری اطلاعات وزارت ICT، قرار شده بود که یک سرمایه گذار بخش خصوصی وارد عرصه شود و تا تیرماه ۹۸، تمامی مراحل ۴ فاز پروانه، به انجام رسیده و تکمیل شود، اما به دلیل عمل نکردن سرمایه‌گذار به تعهدات خود، تاکنون وعده‌ها محقق نشده و عملاً کار متوقف شده است.


دوم:
خبر توقف پروژه شبکه علمی کشور، دروغ است!
پاسخ شرکت مجری و سرمایه‌گذار(که نامش مخفی است):
- وضعیت حساس استراتژیک فعلی ایران ایجاب می کند که تمامی آحاد جامعه به عوض فرافکنی، پیش داوری و اقدامات و سخنرانی های یک  طرفه درون سازمانی، مشکلات فعلی کشور را با همکاری و همدلی به نتیجه مثبت برسانند.
- بدیهی است رسانه ای کردن موضوعاتی که مربوط به داخل یک شاکله سازمانی است و رسانه ای نمودن آن به هیچ وجه عقلانی و از هیچ نگاه سیاسی و حزبی صحیح نبوده و بر این اساس بسیار تعجب آور است که چطور از جایگاه سازمانی خاص این اصل اساسی فعلی کشور جمهور اسلامی ایران نادیده گرفته شده است...
- این در حالی است که با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید ملی» حمایت از بخش خصوصی به عنوان پیشانی تولید و خودکفایی کشور...
- متاسفانه برخی از کارشناسان حاضر در جایگاه حاکمیتی کشور با ارائه اطلاعات نادرست و ایجاد اخبار حاشیه‌ای و شایعات دچار بحران و نگران نموده با ایجاد تشویش اذهان عمومی ناخودآگاه گام در مسیر دشمنان ایران زمین می گذارند. ابراز اینگونه اخبار آن هم از سوی فردی در مقام دولتی بسیار جای تاسف است که قطعا سازمان‌های نظارتی مربوطه به آن توجه لازم و رسیدگی خواهند نمود.(تهدید ضمنی مقام دولتی اطلاع‌رسان)


سوم:
و اینچنین، یک پروژه مهم ملی در حوزه آی‌تی سال‌هاست بلاتکلیف است و پا در هوا، در حالی که مدام پیرامون آن خبرسازی می‌شود، اما معلوم نیست چه می‌کنند، مجری آن اساسا کیست و چقدر پشتگرم است که با آسمان و ریسمان کردن و متهم کردن طرف مقابل به دعوای سیاسی و حزبی و... و عدم ارائه پاسخ صحیح و اطلاع‌رسانی درست،می‌تواند مقام دولتی را که ظاهرا یک واقعیت ساده را گفته، چنین تهدید کند و خودش را همچنان پنهان کند؟
(منبع خبرها: خبرگزاری مهر)
 
    در این زمینه بخوانید:
    - پروژه شبکه ملی اطلاعات همچنان در ابهام 
کد مطلب: 61703
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
سرباز که بودیم ، به همه آموزش داده میشد ، که نور حاصل از یک سیگار روشن در شب از حدود ۱۰ کیلومتری قابل روییت است و مکان ما را برای دشمن آشکار می کند. و اگز این موضوع را کمی بسط دهیم در هر فضایی ، ارسال هر سیگنالی چه بسا از مسافت های بسیار دور ، موقعیت و مکان ما را عیان خواهد کرد . و در نهایت هر چه که می کشیم از کمبود آگاهی ریشه می گیرد و بس.
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام