۰
plusresetminus
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۳:۴۳

پین هوش مصنوعی (AI Pin) انتظارات را برآورده نکرد

ایتنا - تنها چند ماه از راه‌اندازی پین هوش مصنوعی Humane  می‌گذرد، اما Humane ممکن است در حال حاضر دچار مشکل شده باشد.
پین هوش مصنوعی (AI Pin) انتظارات را برآورده نکرد

طبق گزارشی از بلومبرگ، Humane  که برای اولین بار پین هوش مصنوعی خود را در نوامبر اعلام کرد و آن را به طور رسمی در ماه آوریل با بازخوردهای متفاوت (اکثرا منفی) منتشر کرد، ممکن است در حال حاضر به دنبال خریدار باشد.

ظاهراً این شرکت انتظار خرید بین 750 تا 1 میلیارد دلار را دارد. این مقدار با ارزیابی 850 میلیون دلاری گزارش شده توسط The Information  مطابقت دارد، اگرچه Humane هنوز هیچ ارزیابی رسمی را برای دوره‌های مالی خود فاش نکرده است.

پین هوش مصنوعی Humane به عنوان یک رایانه محیطی که هوش مصنوعی مولد را در یک محافظ جیبی پوشیدنی قرار می‌دهد، ساخته شد.  این دستگاه دارای نمایشگر پروژکتور لیزری و مجموعه‌ای از سنسورها است.

علیرغم اینکه AI Pin به عنوان یک گجت پوشیدنی ساخته شده، اما Humane در دراز مدت تصور می‌کرد (و احتمالاً هنوز هم تصور می‌کند) پین هوش مصنوعی جایگزین گوشی هوشمند شما شود. اما به نظر می‌رسد که این شرکت در  هدفش موفق نبوده است.

AI Pin (پین هوش مصنوعی)  700 دلار قیمت دارد، اما اشتراک مورد نیاز برای استفاده از خدمات هوش مصنوعی با تعداد نامحدودی درخواست، 24 دلار در ماه هزینه دارد. همچنین شامل یک شماره تلفن و داده‌های نامحدود است.

 


همانطور که بسیاری از بررسی‌ها‌‌ نشان داد، این گجت یک جایگزین تمام عیار برای گوشی‌های  هوشمند نبود، علاوه بر این، AI Pin مشکلات دیگری نیز دارد از جمله زمان پاسخ‌دهی آهسته آن به سوالات و دستورات صوتی، نمایشگر لیزری ناخوشایند و اتکای آن به اتصال شبکه. همچنین کاربران عمر باتری ضعیف و مشکلات داغ شدن بیش از حد را نیز گزارش کرده‌اند.

اخیرا، Humane  وارد رقابت با  Rabbit R1 نیز شده است، که به عنوان دستیار هوش مصنوعی جیبی عمل می‌کند و شامل صفحه نمایش معمولی و قیمت مناسب 199 دلاری است. همچنین عینک هوشمند متا ری‌بن (Meta Ray-Bans) نیز وارد بازار شده است که می‌تواند به دستورات صوتی پاسخ دهد، عکس بگیرد، موسیقی پخش کند و تماس‌ها‌ی تلفنی برقرار کند.

با توجه به اینکه فروش پین هوش مصنوعی انتظارات را برآورده نکرد، تعجب آور نیست که ببینیم Humane بخاطر حفظ موقعیت خود در بازار تقلا کند. مدیر ارشد فناوری شرکت، پاتریک گیتس، که در سال 2019 به این شرکت پیوست، قبل از راه اندازی AI Pin این شرکت را ترک کرد و حدود 4 درصد از نیروی کار اخراج شدند.

هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که افزودنی عالی برای دستگاه‌های هوشمند باشد، اما همانطور که Humane به تازگی ثابت کرده است، همه دستگاه‌های هوشمند یکسان ساخته نمی‌شوند.
کد مطلب: 79059
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام