۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۰

ایستگاه بعدی قطار؛ روی ماه!

ایتنا - این سیستم حمل و نقل رباتیک بادوام و با عمر طولانی برای عملیات روزانه پایگاه پایدار ماه که قرار است در سال 2030 آغاز شود، حیاتی خواهد بود.
ایستگاه بعدی قطار؛ روی ماه!

آژانس فضایی ایالات متحده، ناسا، برخی جزئیات پروژه‌ای را با هدف توسعه اولین راه آهن شناور در سطح ماه، که با فناوری بالابر یا شناوری انعطاف پذیر، با استفاده از روبات‌های مغناطیسی کار می‌کند، اعلام کرد.

به گزارش ایتنا، هدف این پروژه انتقال 100 تن مواد به سطح ماه در هر روز، در یک مسیر مارپیچ، شبیه به مسیر مسابقه، با سرعت 1.61 کیلومتر در ساعت است.

دکتر اتان شالر، مهندس رباتیک در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا و سرپرست پروژه، گفت: این سیستم حمل و نقل رباتیک بادوام و با عمر طولانی برای عملیات روزانه پایگاه پایدار ماه که قرار است در سال 2030 آغاز شود، حیاتی خواهد بود.

وی در پستی در وبلاگ ناسا اظهار داشت: ما می‌خواهیم اولین سیستم راه آهن قمری را بسازیم تا وسیله‌ای مطمئن، مستقل و کارآمد برای حمل بار در ماه داشته باشیم و برخلاف ریل‌های ثابت قطار روی زمین، راه‌آهن کره ماه انعطاف‌پذیر و تاشو خواهد بود.»

وی ادامه داد: ما طول مسیرهای انعطاف پذیری را ایجاد خواهیم کرد که می‌توانند مستقیماً روی سطح ماه قرار گیرند که برای کاهش زمان ساخت طراحی شده است و در صورت تغییر مکان پایه‌ها روی ماه، به راحتی می‌توان آن را تا کرد و به مکان دیگری منتقل کرد. و حرکت واقعی توسط یک سری ربات‌های مغناطیسی بدون نیرو خواهد بود که شناور می‌شوند."
کد مطلب: 78879
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام