۱
plusresetminus
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۴۳

ماسک موفقیت کاشت تراشه در مغز انسان را تایید کرد

ایتنا - اگرچه نورالینک مشکلاتی را در مورد تراشه ای که در مغز انسان کاشته شده بود، اعلام کرد، مالک این شرکت، میلیاردر ایلان ماسک، مجددا تایید کرد که این عمل موفقیت آمیز بوده است.
ماسک موفقیت کاشت تراشه در مغز انسان را تایید کرد

ماسک از طریق حساب کاربری خود در پلتفرم ایکس (توییتر سابق) نوشت: "100 روز موفقیت برای اولین پیوند انسانی نورالینک" و  یک پست وبلاگی از این شرکت به اشتراک گذاشت که روز چهارشنبه اعلام کرد که نقصی بر بخشی از تراشه تأثیر گذاشته است. که پس از قطع شدن در مغز یک بیمار چهار پلژی کاشته شد.

هدف نورالینک ساخت یک رابط میان مغز و کامپیوتر (BCI) است که بیماران را قادر می‌سازد تا فناوری خارجی را تنها با استفاده از ذهن خود کنترل کنند. رابطی که لینک نام دارد، سیگنال‌های عصبی را با استفاده از 1024 الکترود در 64 نخ نازک‌تر از موی انسان ضبط می‌کند.

این تراشه در سر یک بیمار 29 ساله به نام Noland Arbaugh به عنوان بخشی از یک مطالعه برای آزمایش ایمنی آن کاشته شد. تاثیر حدس و گمان در مورد توانایی شرکت برای اندازه گیری سرعت و دقت لینک چیست؟

بر اساس گزارشی که وال استریت ژورنال منتشر کرد، اگرچه ایده حذف تراشه از مغز آرباگ مطرح شد، اما این شرکت تأیید کرد که این مشکل خطر مستقیمی برای ایمنی او ایجاد نمی‌کند.

 
کد مطلب: 78834
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام