۰
plusresetminus
شنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۸

اپل واتس‌اپ و Threads را از فروشگاه آنلاین خود در چین خارج کرد

ایتنا - ​​​​​​ چین کنترل شدیدی بر رسانه‌ها و پلتفرم‌های الکترونیکی اعمال می‌کند و آن‌ها را تحت مقررات و کنترل‌هایی قدرتمند قرار می‌دهد که محتوایی را هدف قرار می‌دهد که پکن آن را به‌عنوان انتقاد از سیاست‌های دولتی یا  موجب ناآرامی عنوان می‌کند.
اپل واتس‌اپ و Threads را از فروشگاه آنلاین خود در چین خارج کرد

چین کنترل شدیدی بر رسانه‌ها و پلتفرم‌های الکترونیکی اعمال می‌کند و آن‌ها را تحت مقررات و کنترل‌هایی قدرتمند قرار می‌دهد که محتوایی را هدف قرار می‌دهد که پکن آن را به‌عنوان انتقاد از سیاست‌های دولتی یا  موجب ناآرامی عنوان می‌کند.

به گزارش ایتنا، دسترسی به بسیاری از سرویس‌های الکترونیکی در چین، از جمله گوگل، یوتیوب و برنامه‌های کاربردی برای شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و ایکس، بدون ابزارهای فنی برای دور زدن ممنوعیت، از جمله VPN غیرممکن است.

اپل در بیانیه‌ای که بلومبرگ گفت: «اداره فضای سایبری چین به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی دستور لغو این برنامه‌ها را صادر کرد.»

به گزارش بلومبرگ، اپل در این بیانیه افزود: ما ملزم به احترام به قوانین کشورهایی هستیم که در آنها فعالیت می‌کنیم، حتی اگر با آنها موافق نباشیم.

به گزارش خبرنگاران خبرگزاری فرانسه، روز جمعه، برنامه‌های واتس‌اپ و Threads در نسخه چینی فروشگاه اپلیکیشن مجازی اپل، اپ استور، در دسترس نبودند. همچنین استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ایمن سیگنال و تلگرام در این کشور غیرممکن است.

با این حال، همه این برنامه‌ها هنوز هم می‌توانند از فروشگاه‌های برنامه پیش فرض واقع در خارج از سرزمین اصلی چین دانلود شوند.

واتس‌اپ در چین در مقابل خدمات وی چت (پیام‌رسانی و پرداخت آنلاین، شبکه اجتماعی، تجارت الکترونیک و پلتفرم رزرو) جایگاه پایین‌تری را به خود اختصاص داده است.

این اپلیکیشن که تقریباً بر روی تمامی گوشی‌های کشور چین موجود است، به عنوان یک روش پرداخت روزانه توسط صدها میلیون چینی استفاده می‌شود.

اما Threads که امکان انتشار محتوا در متن، تصویر و ویدیو را فراهم می‌کند، از سال 2009 معادل خود را در چین دارد که اپلیکیشن Weibo است.

محصولات اپل، از آیفون گرفته تا آیپد، در چین که یکی از بازارهای اصلی این شرکت در خارج از ایالات متحده است، بسیار محبوب هستند.

برند اپل همواره از موضع گیری در مورد موضوعات حساس یا توهین به قدرت چینی خودداری کرده و مدیرعامل آن نیز چندین بار مورد استقبال مقامات ارشد چینی قرار گرفته است.
کد مطلب: 78515
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام