۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۲۵

تعدیل بیش‌ از ۱۰ درصد از کارمندان تسلا توسط ایلان ماسک

ایتنا - ایلان ماسک در تائید این خبر نوشت: «حدودا هر پنج سال یک‌بار برای مرحله بعدی رشد و توسعه شرکت، ما نیاز به سازماندهی مجدد و ساده‌سازی شرکت داریم.»
تعدیل بیش‌ از ۱۰ درصد از کارمندان تسلا توسط ایلان ماسک

شرکت خودروسازی تسلا در بیانیه‌ای که به شکل ایمیل به کارمندان خود فرستاده، اعلام کرد که بیش از ۱۰ درصد از نیروی کار این شرکت به زودی اخراج خواهند شد. این شرکت تولیدکننده خودروهای برقی پیش‌تر اعلام کرده بود که بیش از ۱۴ هزار نیرو در سراسر دنیا استخدام کرده است.

به گزارش ایتنا و به نقل از دویچه وله، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در تائید این خبر با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) نوشت: «حدودا هر پنج سال یک‌بار برای مرحله بعدی رشد و توسعه شرکت، ما نیاز به سازماندهی مجدد و ساده‌سازی شرکت داریم.»

او در ایمیلی که به کارمندان خود ارسال کرده همچنین یادآور شد: «از هیچ‌ کاری به اندازه اخراج کارمندان متنفر نیستم، اما این امر ما را قادر می‌سازد تا برای چرخه رشد بعدی نوآور بمانیم.» 

به اعتقاد کارشناسان یکی از دلایل مهم این تصمیم می‌تواند کاهش محسوس در میزان فروش محصولات شرکت تسلا باشد.

ارزش سهام تسلا از آغاز سال میلادی جاری حدود ۳۳ درصد کاهش یافته است، در صورتی که بهای سهام خودروسازان قدیمی نظیر جنرال موتورز ۴۵ و تویوتا ۲۰ درصد افزایش یافته است. 

کارشناسان معتقدند یکی از دلایل مهم این وضعيت کند شدن گرایش خریداران خودرو از موتورهای درون سوز به سوی موتورهای برقی است.
کد مطلب: 78456
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام