۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۰
به دلیل کاهش تقاضا:

کاهش قیمت خودروی برقی فورد موستانگ

ایتنا - در حال حاضر، خودروسازانی مانند فورد، به دلیل کاهش تقاضا برای خودروهای برقی‌شان تحت فشارند تا بتوانند با تسلا رقابت کنند.
کاهش قیمت خودروی برقی فورد موستانگ
شرکت فورد تصمیم دارد قیمت خودروی موستانگ Mach-E 2023 تمام برقی خود را کاهش دارد، و دلیل این امر را برنامه‌ریزی برای رقابت جدی‌تر با تسلا و خودروهای برقی ارزان‌تر عنوان کرده است.

به گزارش ایتنا در حال حاضر حجم و سهم خودروهای برقی جدید در بازار افزایش یافته و در آمریکا در سال 2023 به نزدیک به 8 درصد رسیده است.
ولی علیرغم این بزرگ شدن بازار،‌ مدیر مالی فورد. جان لاولر در مصاحبه‌ای اعلام کرده که بخشی از خریداران تمایلی به پرداخت حق بیمه برای خودروهای برقی ندارند.

پس از آنکه مدل Mach-E دریافت 3750 دلار اعتبار مالیاتی را از دست داد و فروش این شاسی بلند تمام الکتریکی نیز در ماه ژانویه نسبت به ماه مشابه در سال 2023 به میزان 51 درصد کاهش یافت، فورد تصمیم به این کاهش قیمت را اعلام کرد.

فورد کاهش قیمت را تایید کرد با این توضیح که صرفا مربوط به خودروهای موستانگ Mach-E مدل سال 2023 و مبلغ آن نیز بین 3100 تا 8100 دلار است.
به گفته این شرکت، قیمت مدل‌های MY23 نیز تعدیل خواهد شد.
 

گفتنی است در حال حاضر، خودروسازانی مانند فورد، به دلیل کاهش تقاضا برای خودروهای برقی‌شان تحت فشارند تا بتوانند با تسلا رقابت کنند.

به گفته لالر، تلاش‌های و برنامه‌های تسلا مستقیما بر بازار و دیگر رقبا تاثیر می‌گذارد.
به گفته وی، « تسلا نیمه دوم سال 2022 و تمام سال 2023 را صرف بررسی قیمت چهار مدل خود کرد: مدل‌های S و X و 3 و Y. این شرکت که از مدل نمایندگی استفاده نمی‌کند و در عوض مستقیماً به مصرف‌کنندگان می‌فروشد، سال گذشته قیمت‌ها را هر سه ماهه کاهش داد - تاکتیکی که فروش را افزایش داد و سود را کاهش داد.»

تسلا رکورددار خودروهای الکتریکی در سه ماهه چهارم سال 2023 بود که باعث شد تا در سال 2023 مجموعا به 1.81 میلیون تحویل برسد.
کد مطلب: 77474
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام