۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۰

فورد یک خودروی الکتریکی اقتصادی توسط مدیر سابق تسلا تولید می‌کند

ایتنا - در حالی که بیشتر خودروهای برقی موجود در آمریکا بیش از 35000 دلار قیمت دارند،‌ خودروی برقی جدید فورد برای مشتریان کاملا اقتصادی خواهد بود.
فورد یک خودروی الکتریکی اقتصادی توسط مدیر سابق تسلا تولید می‌کند

شرکت خودروسازی فورد، به‌زودی یک خودروی برقی را تولید و عرضه خواهد کرد که برای مشتریان، کاملا مقرون به صرفه است.

به گزارش ایتنا، شرکت فورد این پروژه را با سرپرستی آلن کلارک که قبلا رئیس مهندسی شرکت تسلا بود پیش می‌برد و فعلا برای بازار ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

در اواخر سال 2023 مدیران این شرکت اعلام کرده بودند که پروژه «skunkworks» اکنون قابل توجه است و می‌تواند در دل طرح‌ها و برنامه‌های بزرگ‌تری تعریف گردد گه از جمله، تولید یک خودروی برقی در آن است.
جیم فارلی مدیر عامل فورد در این خصوص گفت: «ما از دو سال پیش،‌ تیم حرفه‌ای و بی‌نظیر skunkworks را برای طراحی پلتفرمی حهت تولید یک خودروی الکتریکی ارزان قیمت شکل دادیم. این تیم کوچک که شامل تعدادی از بهترین مهندسان EV در جهان بود، عملا از شرکت مادر(فورد) جدا بود، و در واقع به شکل یک یک استارت‌آپ عمل می‌کرد.»  

گفتنی است دو سال پیش از این و در مارس سال 2022، فارلی اعلام کرده بود که شرکت فورد دارای زیربخش‌های جداگانه‌ و مستقلی خواهد شد و ماموریت هریک از این بخش‌ها، تمرکز بر روی دسته‌ خاصی از خودروها تعریف می‌شود،‌به عنوان مثال، «مدل e» صرفا در قلمرو خودروهای برقی خواهد بود.
علاوه بر این، برای فورد،‌تولید خودروهای الکتریکی مقرون به صرفه، یک اولویت بوده است.

به همین دلیل فورد به رسانه‌ها اعلام کرده که "کلارک" از دو سال پیش، پروژه skunkworks را در ایروین در کالیفرنیا هدایت می‌کند. همچنین، مهندسان Auto Motive Power که استارت‌آپی در زمینه مدیریت شارژ و باتری خودروهای برقی بود و سال گذشته توسط فورد تصاحب شد،‌ در کنار مهندسان فورد برای تولید «نسل سوم EV» مشغول به کار هستند.

شرکت فورد هنوز جزئیات بیشتری از پیشرفت پروژه و نیز زمان مشخص تولید و عرضه این خودرو به بازار ارائه نکرده است.
در مورد قیمت این خودروها نیز رسانه‌ها فعلا به این سخن مدیر شرکت فورد اکتفا کرده‌اند که: «باید بتوانیم با تسلاهای مقرون به صرفه و OEMهای چینی رقابت کنیم.»
 
کد مطلب: 77235
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام