۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۰

از به‌هم ریختگی دیجیتال چقدر می‌دانید؟

ایتنا - هر از گاهی، می‌توانید اقدامات ساده‌ای انجام دهید که به شما کمک می‌کند گوشی خود را سازماندهی کنید و به هم ریختگی آن را از بین ببرید و آن را منظم‌تر کنید.
از به‌هم ریختگی دیجیتال چقدر می‌دانید؟

هنگامی که حرف از بهم ریختگی می‌شود، بیشتر ما به چیزهایی در خانه خودمان فکر می‌کنیم؛ مانند کمدها و کشوهای پر از لباس و وسایلی که بدون استفاده خاص، فضا را اشغال می‌کنند. اما می می‌خواهیم درمورد بهم ریختگی دیجیتال صحبت کنیم. 

در این مطلب، به شما نشان خواهیم داد که چگونه گوشی خود را سازماندهی و مرتب کنید تا از آنچه «بهم ریختگی دیجیتال» نامیده می‌شود خلاص شوید: 

اول: پاک کردن عکس ها و فیلم ها 
ذخیره کردن عکس‌ها در گوشی و تبلت، بدون پشتیبان‌گیری منظم از آن‌ها یک ریسک است. اگر تلفن خود را گم کنید یا خراب و یا دزدیده شود، ممکن است عکس‌ها و داده‌های خود را برای همیشه از دست بدهید. پس از پشتیبان‌گیری از عکس و ویدئوهای مورد نیاز،  دیتاهایی که نیازی ندارید حذف کنید و احتمالا از دیدن مقدار حافظه خالی شده شگفت زده شوید!

دوم: برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید
برنامه‌هایی را که استفاده نمی‌کنید از تلفن خود حذف کنید. اگر برنامه‌ای را حذف کنید و بعداً به این نتیجه رسیدید که به آن نیاز دارید، کافی است یک ضربه روی صفحه نمایش برای دانلود مجدد آن ضربه بزنید. 

سوم: سازماندهی برنامه هایی که استفاده می کنید
برنامه‌هایی را که بیشتر استفاده می‌کنید به صفحه اصلی گوشی بیاورید تا دسترسی به آنها آسان باشد، و دیگر اپ‌هارا در پوشه‌ها سازماندهی کنید، نرم‌افزارها را بر اساس نوع یا عملکرد دسته‌بندی کنید تا بتوانید به سرعت و به طور مستقیم آنچه را که نیاز دارید، پیدا کنید. 
 

چهارم: پیام های صوتی قدیمی و غیر ضروری را حذف کنید
هر پیام صوتی را که نیاز دارید ذخیره کنید، سپس شروع به حذف پیام‌های قدیمی و تبلیغاتی و غیرضروری کنید. تا زمانی که صندوق پست صوتی شما به صفر نرسید، متوقف نشوید!

پنجم: کم‌کردن تعداد نوتیفیکیشن‌هایی که به گوشی می‌رسد
با غیرفعال کردن اعلان‌هایی که نیازی به آنها ندارید، گوشی شما کم‌تر باعث حواس‌پرتی شما می‌شود، که این اتفاق خوبی است. کاهش اعلان‌ها به شما کمک می‌کند تا حواس‌پرتی‌ها را در زندگی‌تان کاهش دهید. 

ششم: نگاهی به لیست مخاطبین گوشی بیندازید
 آخرین باری که به لیست مخاطبین تلفن خود نگاه کردید چه زمانی بود؟ احتمالاً همه نوع شماره‌هایی را در آنجا ذخیره کرده‌اید که هرگز به آن‌ها نیاز ندارید، از همکاران قدیمی و دوستان قبلی گرفته تا افرادی که شاید برای یک بار دیده‌اید. همه اینها مخاطبین تلفن شما را به گنجینه ای از خاطرات قدیمی تبدیل می‌کند که حاوی اطلاعات زیادی است که دیگر واقعاً به آنها نیاز ندارید. کمی وقت بگذارید و شماره‌هایی را که می‌دانید دیگر نیازی ندارید حذف کنید.

هفتم: دانلودهای قدیمی را حذف کنید
 اگر تا به حال یک منوی PDF را روی گوشی خود باز کرده‌اید، به احتمال زیاد،گوشی آن را در جایی از دستگاه شما ذخیره کرده است.  اگر بتوانید پوشه Downloads خود را پیدا کنید، انواع فایل‌های جالبی را خواهید یافت که یک بار به آنها نیاز داشتید و دیگر هرگز استفاده نکردید. یافتن پوشه Downloads در دستگاه‌های مختلف کمی متفاوت است، بنابراین یک جستجوی سریع در Google انجام دهید تا نحوه دسترسی به آن را در دستگاه خود پیدا کنید. پس از آن، فرآیند حذف را شروع کنید و فایل‌های غیر ضروری را پاک کنید.
کد مطلب: 77228
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام