۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۵

VPNها در روسیه ممنوع می‌شوند

ایتنا - مقامات روسی در حال آماده شدن برای ممنوع کردن خدمات VPN هستند که به کاربران اجازه می‌دهد از ممنوعیت اعمال شده توسط مقامات بر روی وب‌سایت‌ها از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین، عبور کنند.
VPNها در روسیه ممنوع می‌شوند

مقامات روسی در حال آماده شدن برای ممنوع کردن خدمات VPN هستند که به کاربران اجازه می‌دهد از ممنوعیت اعمال شده توسط مقامات بر روی وب‌سایت‌ها از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین، عبور کنند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که تصمیم نهایی هنوز صادر نشده است، این در حالی است که دسترسی به خدمات VPN از اول مارس 2024 محدود خواهد شد.

رسانه‌ها گزارش دادند که رئیس انجمن اینترنت ایمن، اکاترینا میزولینا، گزارش داد که خدمات VPN در فدراسیون روسیه مسدود شده است، در حالی که میزولینا به خبرگزاری TASS روسیه گفت که این بیانیه "تفسیر نادرستی از سخنان وی است."

رئیس انجمن اینترنت ایمن گفت: خدمات رایگان VPN اطلاعات شخصی کاربران را سرقت و توزیع می‌کند. 

 

وی افزود: "VPNها در وسایل الکترونیکی شما اختلال ایجاد می‌کنند و از طریق آن داده‌ها به شخص ثالث منتقل می‌شود و بنابراین بسیاری از آنها در به دست هکرها و کلاهبرداران می‌افتند..VPNها امنیت شخصی کاربران را به خطر می‌اندازند. به همین دلیل است که دولت تصمیم به ممنوع کردن VPNها گرفته است.

از فوریه ۲۰۲۰، روسیه استفاده از روش‌های دور زدن برای دسترسی به محتوای غیرقانونی را ممنوع کرده است و سرویس‌های VPN در صورتی که استفاده از آنها دسترسی به منابع مسدود شده را محدود نکند، به عنوان ابزاری طبقه بندی می‌شوند.
کد مطلب: 77143
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام