۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۱

آذری جهرمی: بدون همکاری عامل انسانی عملا این درزهای اطلاعاتی امکان‌پذیر نیست

ایتنا - همواره پس از خبرهای هک‌های متواتر رخ داده در کشور، انگشتِ اتهام به سمت مناسب نبودن زیرساخت‌های سایبری در کشور می‌رود. اما به نظر نکته‌ مهم‌تری نیز وجود دارد که همواره مغفول می‌ماند یا مسکوت گذاشته شده و به آن اشاره نمی‌شود!
آذری جهرمی: بدون همکاری عامل انسانی عملا این درزهای اطلاعاتی امکان‌پذیر نیست

فیلترینگ‌های گسترده  چقدر به امنیت سایبری کشور کمک کرده؟

همواره پس از خبرهای هک‌های متواتر رخ داده در کشور، انگشتِ اتهام به سمت مناسب نبودن زیرساخت‌های سایبری در کشور می‌رود. اما به نظر نکته‌ مهم‌تری نیز وجود دارد که همواره مغفول می‌ماند یا مسکوت گذاشته شده و به آن اشاره نمی‌شود!

این موضوع که زیرساخت‌های سایبری و امنیت اطلاعات، آن‌چنان که باید جدی گرفته نشده و یا سیاست‌گذاری در این حوزه قربانی موازی‌کاری‌های نادرست شده، بسیار بدیهی‌ست. اما نکته‌ی مهم و مغفول در همه‌ی این حملات سایبری، نقش عامل انسانی و همکاری آن‌ها با هکرهای متخاصم است! بدون همکاری عامل انسانی عملا این درزهای اطلاعاتی امکان‌پذیر نیست.

میزان اثر متقابل نارضایتی عمومی و کاهش سرمایه اجتماعی در کاهش سطح امنیت سایبری، را نمی‌توان نادیده گرفت و نمی‌توان این رخدادها را بدون نگاه جامعه‌شناختی و حکمرانی و صرفا با نگاه مهندسی بررسی و آسیب‌شناسی کرد… 

راستی، به نظر شما، فیلترینگ‌های گسترده که با عنوان حفاظت از مردم اجرا می‌شود؛ چقدر به امنیت سایبری کشور کمک کرده و چقدر در راستای کاهش سرمایه‌ی اجتماعی گام برداشته؟

منبع: شرق
کد مطلب: 76114
برچسب ها: آذری جهرمی هک هکر
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
چرت وپرت نگو...هک همه جای دنیا هست به فیلترینگ چه ربطی داره
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام