۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۶

واکنش کاربران آمریکایی به ممنوعیت تیک‌تاک در مونتانا

ایتنا - ​​​​​​​۵ کاربر تیک تاک در ایالت مونتانا آمریکا که در این پلتفرم محتوا تولید می کنند،  با ثبت شکایتی در دادگاه فدرال خواستار مسدودسازی حکم ممنوعیت اپ مذکور شده اند.
واکنش کاربران آمریکایی به ممنوعیت تیک‌تاک در مونتانا


 گرگ جیان فورته فرماندار مونتانا قانونی را امضا کرد تا تیک تاک از یکم ژانویه ۲۰۲۴ میلادی در این ایالت ممنوع شود. اما اکنون ۵ کاربر خواستار مسدودسازی این دستور هستند که طبق آن فروشگاه های اپلیکیشن گوگل و اپل از عرضه تیک تاک در این ایالت منع می شوند.

به گزارش ایتنا از مهر، در این شکایت که در دادگاه مونتانا ثبت شده، نام آستین کنودسن دادستان کل ایالت نیز دیده می شود که مسئولیت اجرای قانون مذکور را برعهده دارد.

کاربران شبکه اجتماعی چینی مدعی هستند دولت ایالتی خواستار اعمال قدرت بر امنیت ملی است که البته چنین اختیاری ندارد و از سوی دیگر چنین اقدامی احتمالا به سرکوب آزادی بیان منجر می شود.

طبق شکایت، کاربران معتقدند این دستور ناقض قانون است.

در بخشی از متن شکایت آمده است: مونتانا نمی تواند شهروندانش را از دیدن یا پست کردن محتوا در تیک تاک منع کند درست مانند آنکه نمی توانند روزنامه وال استریت ژورنال را به دلیل مالکانش یا ایده هایی که منتشر می کند، مسدود کند.

تیک تاک که یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری ویدئو کوتاه است به شرکت چینی بایت دنس تعلق دارد و چند ماه است با تقاضاهای روزافزون ممنوعیت و مسدودسازی از سوی قانونگذاران و مقامات بلندپایه آمریکایی بر مبنای ریسک تاثیر دولت چین بر پلتفرم مواجه است.
کد مطلب: 73002
برچسب ها: تیک تاک
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام