۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۶

باج‌افزار بدنام در کمین رایانه‌های مک

ایتنا - یکی از بدنام‌ترین باج‌افزارهای دنیای فناوری به نام لاک بیت برای اولین بار رایانه‌های مجهز به سیستم عامل مک را هدف قرار داده است.
باج‌افزار بدنام در کمین رایانه‌های مک

گروهی از محققان امنیتی مشهور که در قالب گروهی موسوم به MalwareHunterTeam فعالیت می‌کنند، روز شنبه اعلام کردند اخیرا شواهدی از طراحی نوعی خاصی از باج افزار لاک‌بیت پیدا کرده اند که برای به خطر انداختن دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل مک طراحی شده است.

به گزارش ایتنا از فارس، این اولین اطلاعیه عمومی است که بر اساس آن باج‌افزار لاک بیت را می‌توان بر علیه رایانه‌های اپل به کار گرفت، اگرچه به نظر می‌رسد آغاز این رویداد مربوط به پاییز سال گذشته است.

برت کالو، تحلیلگر امنیتی، با اشاره به اهمیت این افشاگری گفت: «فکر می‌کنم این اولین باری است که چنین باج‌افزاری سیستم‌عامل اپل را هدف قرار می‌دهد. طراحان باج افزار لاک‌بیت در طول تاریخ بر روی ویندوز، لینوکس و سرورهای مجازی متمرکز بوده‌اند.»

 بر اساس کیفرخواستی که وزارت دادگستری ایالات متحده در پاییز گذشته منتشر کرد، لاک‌بیت یکی از فعال‌ترین و مخرب‌ترین انواع باج‌افزار در جهان است. از اواخر سال 2022، این نرم‌افزار سیستم‌های رایانه‌ای حداقل 1000 قربانی را آلوده کرده است و شرکای باند طراح آن ده‌ها میلیون دلار از قربانیان مطالبه کرده‌اند.
کد مطلب: 72611
نام شما
آدرس ايميل شما