d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - وعده وزیر ارتباطات درخصوصی واگذاری تعدادی فیبر نوری در دهه فجر
۲
۰
plusresetminus
يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

وعده وزیر ارتباطات درخصوصی واگذاری تعدادی فیبر نوری در دهه فجر

ایتنا - ​​​​​​​وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در دهه فجر شاهد برنامه‌ کلان و زمان‌بندی وزارت ارتباطات خواهیم بود و تعداد زیادی پورت فیبر نوری آماده واگذاری هم اعلام می‌شود تا مردمی که در آن مناطق هستند، بتوانند از این فناوری استفاده کنند.
وعده وزیر ارتباطات درخصوصی واگذاری تعدادی فیبر نوری در دهه فجر

عیسی زارع‌پور امروز در حاشیه مراسم اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات، درباره اختلالات این روزهای ارتباطات سیار اظهار کرد: اقدام لازمی که باید انجام شود و در همه کشورهای دیگر وجود دارد، توسعه ارتباطات ثابت است. ما باید بیشتر نیازمندی مردم را به سمت ارتباطات ثابت و اینترنت خانگی و شبکه محل کارشان هدایت کنیم. معنایی ندارد وقتی که در منزل هستید، از ارتباطات تلفن همراه خود استفاده کنید. چنین توسعه‌ای در گذشته اتفاق نیفتاده و ۸۰ درصد نیاز ترافیکی مردم روی تلفن همراه آمده است.

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات با اشاره به محدودیت‌های ارتباطات سیار و فرکانسی که به آنها واگذار شده، بیان کرد: اگر روند به همین شکل ادامه پیدا می‌کرد، اوضاع به مراتب بدتر می‌شد، اما از ابتدای دولت سیزدهم ما توسعه ارتباطات ثابت را به عنوان یک راهکار بلندمدت در دستور کار قرار دادیم که البته در کوتاه‌مدت این کار را آغاز کردیم. بنا داریم امسال حدود نیم میلیون فیبر نوری را راه‌اندازی کنیم و این مسیر با سرعت تداوم پیدا خواهد کرد. این راهکار باید صورت بگیرد و نسبت ۸۰ به ۲۰، باید برعکس شود و ترافیک اصلی مردم از طریق خطوط ثابت تامین شود که باعث رضایتمندی هم خواهد شد. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: می‌توانیم روی ارتباطات ثابت، سرعت‌های چندصد مگی در اختیار مردم قرار دهیم و هموطنان می‌توانند شاهد تجربه‌های برتری از دریافت سرعت اینترنت باشند. درحالی که اکنون طبق آمار منتشره، میانگین سرعت ایران در حوزه ارتباطات سیار ۲۴ مگ و ارتباطات ثابت ۹ مگ است، اما این سرعت شایسته مردم نیست، مخصوصا اینکه خیلی از کسب‌وکارها و زندگی مردم به‌ویژه در دوره کرونا، وابسته به ارتباطات پرسرعت شده است. ما برنامه‌های متعددی پیش‌بینی کردیم، در لایه‌های مختلف ازجمله دسترسی و زیرساخت و حوزه ترافیک بین‌الملل تا شاهد افزایش کیفیت شبکه در ماه‌های آتی باشیم. 

زارع‌پور در پاسخ به اینکه ضمانت ایجاد ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم چیست، گفت: همه باید پای کار بیایند، آنچه باعث شده با قاطعیت این عدد را اعلام کنیم، همگرایی موجود بین دستگاه‌ها در دولت سیزدهم است. دیروز ما در جلسه‌ای با وزارت نیرو، توافقاتی انجام دادیم تا از شبکه توزیع برق سراسر کشور استفاده کنیم که این پروژه با سرعت بیشتری جلو برود، سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت کشور و شهرداری‌ها هم باید پای کار بیایند که این پروژه ملی به نتیجه برسد. ما در دهه فجر شاهد برنامه‌ کلان و زمان‌بندی وزارت ارتباطات خواهیم بود و تعداد زیادی پورت آماده واگذاری هم اعلام می‌شود تا مردمی که در آن مناطق هستند، بتوانند از این فناوری استفاده کنند.
کد مطلب: 67439
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
«درحالی که اکنون طبق آمار منتشره، میانگین سرعت ایران در حوزه ارتباطات سیار ۲۴ مگ و ارتباطات ثابت ۹ مگ است، اما این سرعت شایسته مردم نیست، مخصوصا اینکه خیلی از کسب‌وکارها و زندگی مردم به‌ویژه در دوره کرونا، وابسته به ارتباطات پرسرعت شده است»
برادر بزرگوار و ارجمند ، گفتن یک نکته شاید خالی از لطف نباشد ، : هر بار که وزیر یا مدیر کلانی صحبت از پیشرفت و یا وعده ای در ارتباط با بهبودی مشکلات داده و می گوید ، در کوتاه مدت نتایج معکوس مشاهده می شود ، حال آیا این رویداد در مدیریت های سلیقه ای در سطوح پایین ، روی می دهد یا شاید ستون پنجمی در کار است ؟ به هر حال هر چه هست ، امید که مدیریت در همه زمینه ها نتایج خوب و عالی از سوی جنابعالی و سایر مسئولین ببار بیاورد . انشااله
feedback
Iran, Islamic Republic of
البته اگر بعد از این ارتقا ، و افزایش سرعت ، هر زمان با اپراتور تماس گرفته و از کند بودن سرعت گله مند بودیم ، مثل همیشه نگویند ، مشکل از سیم کشی داخلی است!!!! ‌
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام