۰
plusresetminus
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۸

جریمه یک راننده تسلا به دلیل اعتماد بیش از حد به خودورو و خوابیدن پشت فرمان

ایتنا- یک راننده 20 ساله تسلا به دلیل اعتماد بیش‌ازاندازه به سیستم Autopilot تسلا مدل اس و خوابیدن در پشت فرمان توسط پلیس کانادا جریمه شد.
جریمه راننده تسلا به‌دلیل خوابیدن پشت فرمان خودرو!
یک راننده 20 ساله تسلا به دلیل اعتماد بیش‌ازاندازه به سیستم Autopilot تسلا مدل اس و خوابیدن در پشت فرمان توسط پلیس کانادا جریمه شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، پلیس کانادا به‌تازگی اعلام کرده است که راننده تسلا مدل اس را به دلیل خوابیدن در حین راندن این خودرو جریمه کرده است. پلیس کانادا در ماه جولای اعلام کرد که شکایت‌هایی را در رابطه با خوابیدن یک راننده در یکی از آزادراه‌های این کشور دریافت کرده است.
 
شاهدان اعلام کردند که سرعت این خودرو از 140 کیلومتر بر ساعت بیشتر بوده است و صندلی شاگرد و راننده تا حد زیادی به عقب خوابانده شده بوده و راننده و فرد کنار دست او هر دو خواب بوده‌اند. زمانی که افسر پلیس تسلا مدل اس یاد شده را پیدا کرد و آژیر خود را روشن کرد، سرعت خودرو به 150 کیلومتر بر ساعت رسید و سپس متوقف شد.
 

پلیس درنهایت راننده 20 ساله این خودرو را به دلیل خوابیدن پشت فرمان جریمه کرد و گواهینامه رانندگی او را به دلیل رانندگی در حالت خستگی 24 ساعت لغو کرد. علاوه بر این راننده یاد شده به دلیل رانندگی پرخطر جریمه شد و برای او در دسامبر سال جاری میلادی وقت دادگاه تعیین شد.
 
هنوز مشخص نیست که این راننده چطور توانسته است از سیستم Autopilot تسلا مدل اس سو استفاده کند. این اتفاق زمانی افتاد که تسلا هنوز سیستم یاد شده را به توانایی خواندن تابلوهای محدودیت سرعت مجهز نکرده بود. بااین‌حال تسلا مدعی شده است که Autopilot تنها زمانی کار می‌کند که خودرو از کنترل کامل راننده بر فرمان اطمینان حاصل کند. در غیر این صورت این سیستم سعی می‌کند تا با ارائه هشدارهای صوتی و بصری توجه راننده را از نو به جاده برگرداند.
 
بااین‌حال احتمال اعتماد بیش‌ازحد رانندگان به سیستم Autopilot موردی است که آژانس امنیت حمل‌ونقل امریکا از مدت‌ها پیش تسلا را بابت آن به باد انتقاد گرفته بود. در ماه مارس این آژانس تصادف مرگ باری را به ثبت رساند که علت وقوع آن در گزارش‌های کارشناسی اعتماد بیش‌ازحد راننده به سیستم Autopilot تسلا مدل 3 عنوان شده بود.
کد مطلب: 62375
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام