۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴

ممنوعیت همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی

ایتنا - کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) به طور رسمی هواوی و زد.تی.ای را تهدیدی علیه امنیت ملی کشورش اعلام کرد.
ممنوعیت همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا، اعلام کرد هواوی و زد تی ای تهدید امنیت ملی هستند. بنابراین شرکت‌هایی که از یارانه دولتی استفاده می‌کنند نمی‌توانند با آنها همکاری کنند.

به گزارش ایتنا از مهر، این بدان معنا است که شرکت‌هایی که از برنامه یارانه ۸.۳ میلیارد دلاری دولت آمریکا به نام طرح «یونیورسال سرویس فاند» استفاده می‌کنند، نمی‌توانند هیچ گونه تجهیزات یا سرویسی از این دو شرکت را بخرند، در آن سرمایه گذاری کنند، نگهداری یا پشتیبانی کنند.

«آجیت پای» مدیر این کمیسیون در بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به دستورات امروز و در نظر گرفتن شواهد، این سازمان هواوی و زد.تی.ای را به عنوان خطرهایی برای شبکه‌های مخابراتی آمریکا و آینده فناوری 5G کشور می‌داند.

 در حقیقت این حکم به رأی موافق کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در ماه نوامبر رسمیت می‌دهد. در آن زمان این سازمان قانونگذاری اعلام کرد هر دو شرکت چینی تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا هستند.

این در حالی است که آمریکا سال گذشته هواوی را در فهرست سیاه وزارت بازرگانی قرار داد و این رای جدید احتمالا سبب می شود ارتباط این شرکت چینی با زنجیره تامین ذخایر نیمه رسانا قطع شود.

علاوه بر این موارد دولت ترامپ سعی دارد کشورهای دیگر را نیز وادار کند تا در توسعه شبکه 5G با هواوی همکاری نکنند. ژاپن و استرالیا نیز در همین راستا با هواوی همکاری نمی کنند. با این وجود برخی کشورها مانند انگلیس همچنان با این شرکت چینی هواوی می کنند و  اجازه می دهند نقشی محدود در توسعه شبکه 5G کشور داشته باشد.

هواوی و زد تی ای تاکنون در این باره هیچ اظهار نظری نکرده اند.
کد مطلب: 61443
برچسب ها: هواوی تحریم
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام