۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۱

جایزه هنگفت برای یافتن آسیب‌پذیری آیفون

ایتنا - یک محقق امنیتی موفق به شناسایی آسیب پذیری‌هایی در آیفون و رایانه‌های مک شد که به هکرها امکان می‌داد تا بدون اجازه مالکان دوربین‌های آیفون و آیفون و رایانه‌های مک را فعال کنند.
جایزه هنگفت برای یافتن آسیب‌پذیری آیفون

یک محقق امنیتی توانست روشی برای دور زدن محدودیت‌های وضع شده توسط اپل برای دسترسی به دوربین‌های آیفون و رایانه‌های مک ابداع کند و به همین علت از اپل ۷۵ هزار دلار جایزه گرفت.

به گزارش ایتنا از مهر، رایان پیکرن موفق به شناسایی آسیب پذیری‌هایی در آیفون و رایانه‌های مک شد که به هکرها امکان می‌داد تا بدون اجازه مالکان دوربین‌های آیفون و آیفون و رایانه‌های مک را فعال کنند.

آسیب پذیری‌های یادشده مربوط به مرورگر سافاری اپل و موتور مورد استفاده در وب کیت این مرورگر و تعداد آنها هفت مورد است. وقتی هکرها از این آسیب‌پذیری ها به صورت زنجیره‌ای استفاده کنند می‌توانند دوربین‌ آیفون‌ها، آیپدها و رایانه‌های مک را فعال کنند.

همچنین می‌توان وب‌سایت‌هایی آلوده را طراحی کرد که کاربران مرورگر سافاری در زمان مراجعه به وب‌سایت‌های مذکور شاهد فعال شدن دوربین‌های گوشی‌ها و رایانه‌های خود باشند. اپل مدتی است که مشکلات یادشده را برطرف کرده و بابت شناسایی آنها به رایان پریکن جایزه‌های ۷۵ هزار دلاری اعطا کرده است.

این محقق اعلام کرده که آسیب پذیری مذکور فعال کردن بدون اجازه دوربین آیفون، آیپد و مک را در زمان مراجعه به سایت‌ها و برنامه‌هایی که به منظور برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس یا تماس تلفنی تحت وب به کار می‌روند را ممکن می‌کرد. از جمله این سایت‌ها و برنامه‌ها می‌توان به اسکایپ، زوم، هنگ اوت گوگل و غیره اشاره کرد.
کد مطلب: 60459
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است