۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۲

کرونا باعث افزایش ۷۰ درصدی کاربران اسکایپ شد

ایتنا - مایکروسافت از افزایش ۷۰ درصد کاربران پیام‌رسان تصویری اسکایپ در زمان بحران کرونا خبر داد.
کرونا باعث افزایش ۷۰  درصدی کاربران اسکایپ شد


شرکت مایکروسافت که یکی از بزرگترین غول‌های تکنولوژی در جهان به شمار می‌رود، به تازگی اعلام کرده که تعداد افرادی که از سرویس و پلتفرم پیام‌رسان تصویری مایکروسافت اسکایپ (Microsoft's Skype) استفاده می‌کنند در ماه گذشته تحت‌تأثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و اعلام قرنطینه و دورکاری در بسیاری از کشورهای جهان، افزایش قابل توجه ۷۰ درصدی را تجربه کرده است؛ به‌گونه‌ای که هم‌اکنون تعداد کاربران پیام‌رسان ویدئویی مایکروسافت اسکایپ از ۴۰ میلیون نفر نیز عبور کرده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، اسکایپ با انتشار پستی در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده که تعداد دقایق مکالمات کاربران اسکایپ با یکدیگر نیز در ماه گذشته ۲۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا یا بیماری کووید-۱۹، بسیاری از کشورهای جهان با اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه از تمامی شهروندان خود درخواست کردند که در خانه بمانند و به هیچ عنوان تردد و رفت و آمد غیرضروری در سطح شهر و کشور خود نداشته باشند و کار و فعالیت‌های شغلی خود را نیز به صورت دورکاری با استفاده از لپ‌تاپ‌های شخصی خود انجام دهند.

این شرکت همچنین اعلام کرده که در حال حاضر بالغ بر ۴۴ میلیون نفر به صورت روزانه از پلتفرم مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams) که برای فعالیت‌های شغلی میان همکاران در محیط کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهره می‌برند.

بدیهی است که در زمان قرنطینه و در خانه ماندن‌های اجباری شهروندان و کاربران به سمت و سوی استفاده بیش از حد از اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، پیام رسان ها و سرویس‌های آنلاین روی بیاورند.
کد مطلب: 60393
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای