۰
plusresetminus
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴

باگ خطرناک نسخه دسکتاپ واتس‌اپ

ایتنا - این باگ به مهاجمان سایبری اجازه می‌داد به فایل‌های موجود در رایانه کاربر را از راه دور  دسترسی داشته باشند.
باگ خطرناک نسخه دسکتاپ واتس‌اپ

باگی در اپلیکیشن واتس‌اپ دسکتاپ برطرف شده که به هکرها اجازه می‌داد از راه دور به فایل‌های رایانه کاربر دسترسی یابند. کاربران باید اپ دسکتاپ واتس‌اپ را آپدیت کنند.

به گزارش ایتنا از مهر، واتس‌اپ ماه گذشته باگی را در اپلیکیشن دسکتاپ خود ترمیم کرد. این باگ به مهاجمان سایبری اجازه می‌داد به فایل‌های موجود در رایانه کاربر را از راه دور  دسترسی داشته باشند.

«گال وایزمن» یکی از کارشناسان شرکت امنیت سایبری «پریمتر ایکس» ادعا می‌کند برخی کاربرانی که از اپلیکیشن  واتس‌اپ روی رایانه مک استفاده می‌کنند یا آیفون آنها با اپلیکیشن واتس‌اپ روی رایانه دارای ویندوز یکپارچه شده، قربانی این باگ امنیتی شده‌اند.

این کارشناس امنیتی شرکت پریمتر ایکس شکاف‌هایی در واتس‌اپ کشف کرد که هکرها می‌توانند از آن سواستفاده کنند تا با ارسال پیام‌ها و لینک‌های دستکاری شده برای کاربر به رایانه او نفوذ کنند.

 وایزمن توانسته بود با استفاده از این شکاف‌های امنیتی پیام‌هایی حاوی کد بدافزار ارسال کند یا فایل‌های روی رایانه دیگر را بررسی کند.

به گفته این کارشناس امنیت سایبری اگر کاربران واتس‌اپ در آیفون، نسخه دسکتاپ و موبایل خود را آپدیت نکنند احتمال دارد تحت تاثیر این باگ امنیتی از اطلاعاتشان سواستفاده شود. همچنین کاربران باید از نسخه جدید مرورگر کروم نیز استفاده کنند.

نسخه‌های اپلیکیشن واتس اپ دسکتاپ پیش از v0.3.9309  و همچنین نسخه‌های پیش از 2.20.10 برای آیفون دارای باگ امنیتی مذکور هستند. 

پلتفرم دسکتاپ واتس‌اپ بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال در ماه دارد.
کد مطلب: 59783
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است