۰
plusresetminus
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰

امکان استفاده از آیفون به‌عنوان کلید امنیتی گوگل

ایتنا- نرم‌افزار Smart Lock برای iOS عرضه شده است و ازاین‌پس صاحبان آیفون‌ها هم می‌توانند از دستگاهشان به‌عنوان کلید امنیتی گوگل استفاده کنند.
امکان استفاده از آیفون به‌عنوان کلید امنیتی گوگل
نرم‌افزار Smart Lock برای iOS عرضه شده است و ازاین‌پس صاحبان آیفون‌ها هم می‌توانند از دستگاهشان به‌عنوان کلید امنیتی گوگل استفاده کنند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، شما دیگر برای استفاده از تلفن همراهتان به‌عنوان کلید امنیتی گوگل به سیستم‌عامل اندروید نیاز ندارید. گوگل هم‌اکنون در به‌روزرسانی جدید Smart Lock به شما اجازه می‌دهد که از کلید امنیتی داخلی iOS برای این منظور استفاده کنید.
 
 امکان استفاده از آیفون به‌عنوان کلید امنیتی گوگل
 
شما ازاین‌پس برای ورود به‌حساب کاربری گوگل در کروم می‌بایست آیفون یا آیپد خود را در اطرافتان داشته باید و از این طریق تشخیص هویت دوعاملی را فعال کنید. در این فرایند که از طریق اتصال بلوتوث انجام می‌شود اطمینان حاصل می‌شود که فردی که قصد ورود به‌حساب کاربری شما را دارد واقعاً خودتان هستید. 
 
البته این روش برای ورود به ‌حساب‌های کاربری غیر از گوگل استفاده نمی‌شود و درصورتی‌که تمایل داشته باشید دستگاهتان را به‌صورت دائم به‌روزرسانی کنید حتماً با دردسر مواجه می‌شوید. همچنین خرید یک کلید بلوتوث اختصاصی در برخی مواقع منطقی‌تر به نظر می‌رسد و امنیت آن نسبت به روش‌های تشخیص هویت از طریق پیام کوتاه بیشتر است.
 
کد مطلب: 59555
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام