۷
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴

تکذیب اخبار قطع اینترنت و اختلال در شبکه موبایلی در کشور

ایتنا - در پی انتشار اخباری مبنی بر محدودیت دسترسی به اینترنت در کشور که از صبح امروز در فضای مجازی منتشر شده است، وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه این موضوع را تکذیب کردند.
تکذیب اخبار قطع اینترنت و اختلال در شبکه موبایلی در کشور

در پی انتشار اخباری مبنی بر محدودیت دسترسی به اینترنت در کشور که از صبح امروز در فضای مجازی منتشر شده است، وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه این موضوع را تکذیب کردند.

به گزارش ایتنا از مهر، از صبح امروز مطالبی مبنی بر بروز اختلال در دسترسی مشترکان تلفن همراه به اینترنت در چندین استان در فضای مجازی منتشر شد و گفته می شد که اینترنت کاربران در این استانها به دستور شورای امنیت کشور محدود و با اختلال مواجه شده است.
در این راستا برخی رسانه ها نیز از تایید این موضوع توسط یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات خبر دادند اما هم اکنون روابط عمومی وزارت ارتباطات با انتشار خبری صحت اخبار منتشر شده را تکذیب کرد.

جمال هادیان سخنگوی وزارت ارتباطات در توئیتی در خصوص انتشار برخی اخبار به نقل از وزیر ارتباطات مبنی بر دستور برای قطع اینترنت در ۵ دی ماه نوشت: نه چنین سخنی از سوی وزیر ارتباطات طرح شده و نه چنین دستوری از سوی قوه قضائیه و یا سایر مراجع ذیصلاح صادر شده است.
وی با درج هشتگ فیک نیوز گفت:  فیک نیوزها مشغول کار هستند. در همین حال اپراتور همراه اول در اطلاعیه ای اعلام کرد شبکه این اپراتور در هیچ استانی قطع نیست. 

در اطلاعیه این اپراتور آمده است: با توجه به سئوالات برخی مشترکان در تماس با مرکز تماس اپراتور اول و برخی شایعات در شبکه های اجتماعی مبنی بر قطعی شبکه در برخی استانها، هیچ گونه قطعی در شبکه همراه اول وجود نداشته و اینترنت این اپراتور در دسترس مشترکان است.
اپراتور ایرانسل نیز در اطلاعیه ای بروز اختلال در دسترسی مشترکان چند استان به اینترنت را تکذیب کرد.

این اپراتور اعلام کرد: پیرو مطالب منتشر شده در فضای مجازی درباره بروز اختلال در دسترسی به اینترنت مشترکان چند استان، به اطلاع می رساند در حال حاضر خدمات شبکه اینترنت ثابت ایرانسل اعم از ترافیک داخلی و بین المللی و خدمات مکالمه و پیامک در سراسر کشور برقرار است و شبکه اینترنت همراه ایرانسل نیز در حال خدمات رسانی به مشترکان است. از سوی دیگر اپراتور رایتل نیز اعلام کرد اینترنت همراه در دسترس مشترکان این اپراتور قرار دارد. 

در اطلاعیه رایتل نیز آمده است: اخبار منتشر شده در خصوص قطع ایرانسل در استانها در شبکه رایتل صحیح نیست.
این اپراتور اعلام کرد: از ساعتی پیش در پی تماس های مردمی این اپراتور در جریان نگرانی از وجود اختلال یا قطعی در شبکه تلفن همراه قرار گرفت و در همین راستا رایتل اعلام می کند تا لحظه مخابره این خبر هیچ گونه قطعی در اینترنت این اپراتور وجود ندارد.
کد مطلب: 59314
نام شما
آدرس ايميل شما


رضا
feedback
Iran, Islamic Republic of
یعنی من الان دارم خواب میبینم که اینترنتم قطعه و فقط چندتا سایت داخلی باز میشه!!؟ خواهش یه نفر از وزارت قطع ارتباطات بیاد منو ازین خواب و‌گمراهی نجات بده
feedback
Iran, Islamic Republic of
اینترنت همراه اول و ایرانسل من هر دو از ساعت 12 در مشهد قطع شده و الان که ساعت یک بعد ازظهر پنج شنبه 5 دی هستش دسترسی به شبکه ملی اطلاعات فقط امکان پذیره. معلوم میشه این دعوت های اینترنتی برای اجتماع جدی گرفته شده طبق معمول
علی
feedback
Iran, Islamic Republic of
جدی پس چرا نمی تونم سرچ کنم
یا وارد اینستگرام بشم
نت جهانی قطع کردید
Fghggf
feedback
Iran, Islamic Republic of
خوبع
Sana
feedback
Iran, Islamic Republic of
ماله کرج قطعه 😐😐
feedback
Iran, Islamic Republic of
آخر هفته ای برنامه ریزی کرده بودم بشینم پروژه پایان ترم کارشناسی ارشدم رو تکمیل کنم بفرستم واسه استاد که به سلامتی اینترنت رو قطع کردن بی سر و صدا و همه خبرگزاری ها هم در سکوت کامل سر ما رو با اسکرین شات های توئیت های فلان مشاور رئیس جمهور و بهمان معاون وزیر ارتباطات و ماجرای چاقو خوردن هانی کورده گرم کردن چون ما که دسترسی اینترنت نداریم الان و همین سایت های داخلی با خبرهای یکدست که نشان از آرامش همه چی داره واسه مون در دسترسه. جالبه که معاون وزیر ارتباطات تکدیبیه قطع اینترنت رو در توئیترش منتشر کرده که اگر اینترنت مون هم وصل بود چون دسترسی به توئیتر برامون فیلتره قابل خواندن نبود
رضا
feedback
Iran, Islamic Republic of
فیک و دروغ شمایید که من الان بعد سه روز هنوز اینترنت ندارم ولی با کمال گستاخی تکذیب می‌کنید چون که خدایی نمی‌شناسید
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام