۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰

هواوی؛ قربانی بزرگ!

ایتنا - ​​​​​​​بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت هواوی گفت فشار آمریکا بر روی این شرکت کار را به مرگ و زندگی کشیده است.
هواوی؛ قربانی بزرگ!

رن ژنگ فی، مدیرعامل هواوی در جمع کارکنان این شرکت حاضر شد و وضعیت فعلی را به یک میدان جنگ تشبیه کرد. هواوی از ماه می وارد لیست سیاه آمریکا شد و شرکت‌های آمریکایی از انجام معامله با این غول چینی منع شدند. با این حال کاخ سفید روز گذشته با اعطای معافیت موقت ۹۰ روزه برای همکاری با این شرکت موافقت کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، هواوی که وابستگی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری زیادی به آمریکا دارد تبدیل به یکی از اصلی‌ترین میادین زورآزمایی جنگ تجاری بین چین و آمریکا شده است. رن با اشاره به این که هواوی نیاز به خونی تازه در رگ‌هایش دارد گفت: وارد بازی مرگ و زندگی شده‌ایم و باید بااستعدادترین و ماهرترین افراد را برای همکاری استخدام کنیم.

رئیس این غول چینی با تاکید بر ضرورت افزایش بهره‌وری این شرکت گفت نیاز است نیروهای مازاد تعدیل شوند. هم‌چنین هوآوی به روند خرید تجهیزات مورد نیاز خود در مدت معافیت تحریمی سرعت خواهد بخشید تا پاسخگوی نیاز مشتریانش باشد.

هواوی اخیرا در راستای کاهش وابستگی خود به تجهیزات آمریکایی از پردازشگر ساخت خود رونمایی کرد. هر چند که به گفته مدیرعامل این شرکت ترجیح هواوی در مقطع فعلی استفاده از سیستم عامل اندروید است اما در صورت لزوم، این شرکت از سیستم عامل خود استفاده خواهد کرد.  

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه می گفته بود که احتمالا هواوی بخشی از توافق‌نامه تجاری با چین خواهد بود که دو طرف امیدوارند بر سر آن به جمع‌بندی برسند. با این حال مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است وجود شرکت‌های چینی در داخل شبکه ارتباطی آمریکا یک ریسک امنیتی بزرگ است و وظیفه دولت نیز آن است که این ریسک را به حداقل برساند.
آمریکا هم‌چنین به مصرف‌کنندگان این کشور هشدار داده است که محصولات شرکت هواوی ممکن است مجهز به تجهیزاتی برای جاسوسی از آن‌ها به نفع دولت چین باشد.
کد مطلب: 57817
برچسب ها: هواوی تحریم
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است