۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳

نتایج منفی دستیارهای صوتی بر رفتار انسان‌ها

ایتنا - نتایج یک بررسی علمی نشان می‌دهد که دستیارهای صوتی هوشمند مانند سیری اپل و الکسای آمازون بر روی رفتار و ادب انسان‌ها تاثیر منفی گذاشته و آنها را بی‌ادب می‌کنند.
نتایج منفی دستیارهای صوتی بر رفتار انسان‌ها


محققان می‌گویند افراد در زمان استفاده از این دستیارهای صوتی آنها را انسان‌هایی شایسته احترام تلقی نمی‌کنند و برخورد مودبانه‌ای با آنها ندارند.

همین مساله باعث می‌شود تا هوش مصنوعی این سیستم‌ها نیز الگوی رفتاری بی‌ادبانه‌ای را در پیش گرفته و در پاسخ ها و تعاملات خود با انسان‌ها گستاخانه و غیرمحترمانه برخورد کنند.

به گزارش ایتنا از مهر، همین رویه بر روی انسان‌ها تاثیر متقابل گذاشته و باعث می‌شود تا آنها نیز از عملکرد دستیارهای صوتی تاثیر منفی پذیرفته و ادب و متانت را در برخوردهای خود از دست بدهند.

بررسی یادشده توسط دانشگاه آمریکایی Brigham Young با همکاری ۲۷۴ داوطلب انجام شده که از دستیارهای صوتی اسیستنت گوگل، سیری اپل و الکسای آمازون استفاده کرده‌اند.

محققان توصیه می‌کنند تا با تغییراتی در دستیارهای صوتی برای ملزم کردن آنها به رفتار مودبانه با انسان‌ها تلاش شود تا نسل‌های آینده ادب و متانت خود را در برخورد با انسان‌ها و ماشین‌های دیگر از دست ندهند.
کد مطلب: 57804
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است