۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶

رهبر کارمندان معترض گوگل از این کمپانی اخراج شد

ایتنا - خروج مردیت ویتاکر از گوگل موجب شد که کلر استپلتون نیز به‌عنوان همکار او این کمپانی را در ماه ژوئن ترک کند. هردوی این متخصصان دلیل قطع همکاری با گوگل را موضع‌گیری شدید این کمپانی علیه آن‌ها بعد از رهبری معترضان گوگل در ماه نوامبر سال گذشته میلادی اعلام کرده‌اند.
رهبر کارمندان معترض گوگل از این کمپانی اخراج شد
یکی از محققان هوش مصنوعی گوگل که در میان رهبران جنبش معترضان این کمپانی در ماه نوامبر بود، این کمپانی را ترک کرد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، خروج مردیت ویتاکر از گوگل موجب شد که کلر استپلتون نیز به‌عنوان همکار او این کمپانی را در ماه ژوئن ترک کند. هردوی این متخصصان دلیل قطع همکاری با گوگل را موضع‌گیری شدید این کمپانی علیه آن‌ها بعد از رهبری معترضان گوگل در ماه نوامبر سال گذشته میلادی اعلام کرده‌اند.
 
گوگل در سال 2018 میلادی شاهد اعتراض 20000 نفر از کارمندانش از در سراسر جهان به نحوه برخورد این کمپانی با ادعای تجاوز جنسی کارکنان اصلی این شرکت بود.
 
این کارمند در رابطه با تصمیم خود اظهار داشت:« دلیل ترک کردن گوگل آشکار است. کن به موسسه AI Now، به اخلاق کاری‌ام و به ایجاد یک صنعت فناوری پاسخگو متعهدم و واضح است که گوگل جایی نیست که بتوانم این کار را ادامه بدهم.» او همچنین اعلام کرد که طریقه استفاده گوگل از قدرت انباشته‌شده‌اش در فضای هوش مصنوعی یکی از ضروری‌ترین سؤالات اجتماعی و سیاسی زمان ما است.
 
 
 
به عقیده او مواجهه با این مشکلات و اطمینان از امینت و پاسخ‌گو بودن هوش مصنوعی نیازمند تغییرات جدی و ساختاری در رابطه با نحوه توسعه این فناوری و سازوکارهای شرکت‌های مرتبط با آن است. برخی از تغییرات پیشنهاد شده توسط این کارمند سابق گوگل شامل پیوستن به اتحادیه، محافظت از افشا کنندگان اخبار و شفاف‌سازی در رابطه یا نحوه ساخت این فناوری و روش‌های استفاده از آن است.
 
البته این اولین بار نیست که گوگل توسط کارمندانش موردانتقاد قرار می‌گیرد و پیش‌ازاین نیز کارمندان این شرکت از قراردادهای نظامی، همکاری با چیت و رفتار این کمپانی با کارمندان و پیمان‌کاران موقت شکایت کرده بود.
 
کد مطلب: 57406
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است