۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰

رقابت AMD و nVIDIA و کاهش قیمت نیرومندترین کارت‌های گرافیکی

ایتنا - کمپانی AMD در ماه گذشته از کارت‌های گرافیکی 7 نانومتری Radeon RX 5700 خود رونمایی کرد. بااین‌حال این کمپانی تنها چند روز قبل از عرضه این محصول در 7 جولای، از قیمت‌گذاری جدیدی برای آن خبر داد. البته قیمت‌گذاری‌ها به صورتی اعلام شد که تمامی سه نسخه این کارت‌های گرافیکی ارزان‌تر از گمانه‌زنی‌ها به بازار عرضه خواهد شد.
رقابت AMD و nVIDIA و کاهش قیمت نیرومندترین کارت‌های گرافیکی
کمپانی AMD برای به دست آوردن بازار رقابتی کارت‌های گرافیکی، نسخه‌های جدید کارت‌های 7 نانومتری خود را به میزان 50 دلار ارزان‌تر به فروش می‌رساند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی AMD در ماه گذشته از کارت‌های گرافیکی 7 نانومتری Radeon RX 5700 خود رونمایی کرد. بااین‌حال این کمپانی تنها چند روز قبل از عرضه این محصول در 7 جولای، از قیمت‌گذاری جدیدی برای آن خبر داد. البته قیمت‌گذاری‌ها به صورتی اعلام شد که تمامی سه نسخه این کارت‌های گرافیکی ارزان‌تر از گمانه‌زنی‌ها به بازار عرضه خواهد شد.
 
 
 
نسخه استاندارد کارت Radeon RX 5700 با 36 واحد محاسبه و حداکثر سرعت 1.7 گیگاهرتز در ابتدا به قیمت 379 دلار اعلام شد اما سرانجام با برچسب قیمتی 349 دلار (هم قیمت کارت RTX 2060 انویدیا)به فروش رسید. کارت 5700 XT که دارای 40 واحد محاسباتی و حداکثر سرعت 1.9 گیگاهرتز است با قیمت 50 دلار ارزان از چیزی که انتظار می‌رفت و با برچسب قیمتی 399 دلار به فروش رسید. نسخه سوم این کارت به که مناسب 50 سالگی آن‌ها تولید شده بود و قدرت آن بیشتر از هر سه نسخه دیگر است به‌جای 499 دلار به قیمت 449 فروخته شد.
 
هردوی این کارت‌های ارزان‌تر از RTX 2070 Super با قیمت 499 دلار هستند اما باید درنهایت تا اعلام بازخوردهای مرتبط با عملکرد این کارت‌های گرافیکی صبر کرد و سپس درباره مقرون‌به‌صرفه بودن آن‌ها اظهارنظر کرد. کمپانی AMD این روزها دنیای رقابت تراشه‌ها و کارت‌های گرافیکی را تحت تأثیر خود قرار داده و باقیمت‌های رقابتی، نوآوری را به نفع علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری عرضه می‌کند.
 
کد مطلب: 57260
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است