۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲

پایان پشتیبانی از ویندوز 7 در سال آینده میلادی

ایتنا- پشتیبانی اصلی از ویندوز 7 در ژانویه سال 2017 لغو شد اما پشتیبانی گسترده از این سیستم‌عامل برای مایکروسافت به مدت 5 سال دیگر نیز ادامه داشت و این کمپانی همواره در این سال‌ها به عرضه به‌روزرسانی‌های مرتبط پرداخت و آسیب‌های احتمالی موجود در این سیستم‌عامل را برطرف کرد.
مایکروسافت در سال آینده میلادی ویندوز 7 را رها می‌کند
هر چند پشتیبانی اصلی از ویندوز 7 در ژانویه سال 2017 لغو شد، اما پشتیبانی گسترده از این سیستم عامل برای مایکروسافت به مدت 5 سال دیگر نیز ادامه داشت و این کمپانی همواره در این سال‌ها به عرضه به‌روزرسانی‌های مرتبط پرداخت و آسیب‌های احتمالی موجود در این سیستم‌عامل را برطرف کرد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، پشتیبانی گسترده مایکروسافت از سیستم عامل ویندوز 7 در 14 ژانویه سال 2020 به پایان خواهد رسید.
این امر به معنای آن است که هیچ وصله امنیتی، برطرف سازی نقص‌ها یا کارکردهای جدید برای ویندوز 7 ارائه نمی‌شود و همین امر موجب می‌شود تا کاربران این سیستم‌عامل مصونیت خود را در برابر هجوم هکرها و بدافزارها از دست بدهند.
 
تاریخ پایان پشتیبانی مایکروسافت همچنین دیگر کمپانی‌ها را برای توقف پشتیبانی از ویندوز 7 تشویق خواهد کرد که به دنبال آن نرم‌افزارهای این دسته از کمپانی‌ها از تاریخ یادشده بر روی ویندوز 7 کار نخواهد کرد.
البته مایکروسافت از این طریق کاربران ویندوز 7 خود که هنوز به نصب ویندوز 10 علاقه‌ای نشان نداده‌اند را به نصب این نسخه جدید دعوت کرده است اما این کار برای آن‌ها هزینه‌بر خواهد بود.
قیمت در نظر گرفته‌شده برای این به‌روزرسانی بستگی به تاریخ انجام آن دارد و هرچه دیر شود، قیمت نیز بالاتر می‌رود.
 
 
 
البته اگر هنوز از ویندوز 7 استفاده می‌کنید باید بدانید که در این راه تنها نیستید و آمار منتشرشده اخیر نشان داده‌اند که بیش از 36 درصد از کاربران کامپیوترهای خانگی هنوز از این سیستم عامل استفاده می‌کنند و تنها 39.22 درصد از این کاربران از ویندوز 10 بهره‌مند هستند.
 
همچنین اوضاع در رابطه با شرکت‌ها خراب‌تر از کامپیوترهای خانگی است و آمار ارائه شده در این رابطه نشان داده‌اند که 43 درصد از شرکت‌ها هنوز از این سیستم عامل 9 ساله مایکروسافت استفاده می‌کنند.
تحقیقات یادشده حاکی از آن هستند که 17 درصد از بخش‌های آی‌تی از پایان ضرب العجل پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز 7 آگاه نبوده‌اند.

البته اگر کاربر ویندوز 8 هستید نیز باید بدانید که از این تصمیم‌های مایکروسافت مصون نیستید و این کمپانی در ژانویه سال 2023 میلادی پشتیبانی از این سیستم‌عامل را نیز به اتمام می‌رساند.
 
کد مطلب: 55334
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام