۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۲

تغییرات شگفت‌انگیز در واسط کاربری گوگل

ایتنا - اخبار مربوط به سولی، نوید آن را می‌دهند که باید منتظر یک رابط کاربری «لمسی» از سوی گوگل باشیم.
تغییرات شگفت‌انگیز در واسط کاربری گوگل
دوازده سال پیش که استیو جابز، مدیرعامل فقید اپل از آیفون رونمایی کرد، در واقع مفهوم رابط کاربری «چندلمسی» را نیز به خیلی از افراد معرفی نمود. وی بر فواید استفاده از اشاره‌گری تأکید داشت که بسیاری از ما با آن متولد شده‌ایم؛ یعنی انگشتان دست.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از کامپیوترورلد، گوگل می‌خواهد از حالات دست برای برقراری ارتباط با دستگاه‌های الکترونیکی استفاده کند.
 
این غول فناوری شرکت سرگرم کار روی پروژه‌ای به نام سولی (Soli) است که برای کنترل وسایل الکترونیکی با استفاده از حالات دست، از رادار استفاده می‌نماید.
 
این پروژه که در بهار سال ۲۰۱۵ از آن رونمایی شد، درصدد است با استفاده از حالات مختلف دست، به کنترل گوشی‌های هوشمند، رایانه‌ها، و حتی خودروها بپردازد.
 
گفتنی است در هفته گذشته این پروژه دوباره بر سر زبان‌ها افتاد؛ زیرا کمیسیون ارتباطات فدرال در ایالات متحده درخواستی از گوگل دریافت نمود مبنی بر اینکه حسگرهای سولی اجازه داشته باشند در توان‌هایی بیشتر از آنچه که اکنون در ایالات متحده مجاز است، عمل کند. این کمیسیون همچنین اجازه داد دستگاه‌های مجهز به سولی روی هواپیماها نیز مورد استفاده قرار بگیرند.
 
شایان ذکر است سولی یکی از ثمرات «گروه پروژه‌های فناوری پیشرفته گوگل» (ATAP) است. تفاوت ATAP با دیگر آزمایشگاه‌های پژوهشی این است که انتظار می‌رود تمامی پروژه‌های آن، در ظرف دو سال از مرحله مفهوم به بازار پا بگذارند.
 


 از سوی دیگر، سولی با استفاده از یک تراشه ویژه و کوچک حالت جامد کار می‌کند که با کمک رادار، حرکت سه‌بعدی را ثبت و ضبط می‌کند و سپس با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین، آن را پردازش می‌نماید. این رادار از میان اشیاء واسط نیز گذر می‌کند؛ بنابراین هنگامی که دستتان در جیبتان است، می‌توانید با گوشی یا ساعت هوشمندتان تعامل داشته باشید.
 
گفته می‌شود که سولی روی دستگاه‌هایی که محبوب هستند پدیدار خواهد شد؛ همچون گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها که البته بهای خاص خودش را هم خواهد داشت.
کد مطلب: 55301
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام