۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲

دست‌های پشت پرده برای جلوگیری از قانونمند شدن تاکسی‌های اینترنتی

ایتنا - قدرت و فشارهای متعدد، مانع از تدوین آیین‌نامه چگونگی فعالیت تاکسی‌های اینترنتی می‌شود.
دست‌های پشت پرده برای جلوگیری از قانونمند شدن تاکسی‌های اینترنتی

دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که از قانونمند شدن تاکسی‌های اینترنتی جلوگیری می‌کند، و به همین منظور، تصویب آیین‌نامه این نوع خدمات با فشارهایی مواجه شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در همین رسایت، به تازگی به وجود ابزارهای قدرتی اشاره کرده که مانع از تدوین دستورالعمل فعالیت تاکسی‌های اینترنتی می‌شود.

به گزارش ایتنا محسن پورسیدآقایی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد سرانجام تدوین آیین‌نامه‌ای برای تاکسی‌های اینترنتی گفت: آیین‌نامه‌ای برای همه تاکسی‌های اینترنتی تدوین شده است که بر اساس آن در مورد نحوه اخذ مجوز،‌ چگونگی نظارت و ضوابط فعالیت آنها دستورالعمل‌هایی مشخص شده است.

وی با بیان اینکه آیین‌نامه‌ توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با مشارکت شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور تهیه شده و باید در این شورا به تصویب برسد، تصریح کرد: متأسفانه ابزارهای فشار و قدرتی وجود دارد که جلوی کنترل و نظارت شهرداری بر شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرد.

پورسیدآقایی با بیان اینکه تدوین این آیین‌نامه 2 بار در دستور کار شورای عالی ترافیک قرار گرفته اما از دستور خارج شده است گفت: اما کماکان ما به دنبال وضع قوانین نظارت بر آنهاهستیم تا شهرداری بتواند کار قانونی خود در حوزه نظارت بر خودرو و رانندگان درون شهری را به زودی اجرایی کند.

وی در مورد احتمال سرپیچی تاکسی‌های اینترنتی از این آیین‌نامه گفت: اگر  این آیین‌نامه در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شود برای همه تاکسی‌های اینترنتی لازم الاجرا خواهد بود.
 
کد مطلب: 54997
برچسب ها: تاکسی اینترنتی
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر