۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸

کروم تبلیغات نامناسب و فریب‌کارانه وب‌سایت‌ها را مسدود می‌کند

ایتنا- کروم اعلام که با عرضه کروم 71 به بازار و قرار گرفتن این برنامه در اختیار کاربران، در صورتی که یک وب‌سایت تبلیغاتی را منتشر کند که نامناسب و مبتنی بر فریب‌کاری باشد، آن تبلیغات مسدود خواهد شد.
کروم تبلیغات نامناسب و فریب‌کارانه وب‌سایت‌ها را مسدود می‌کند

گوگل قصد دارد که با عرضه کروم 71 به بازار، نبرد خود علیه وب‌سایت‌های ناشر تبلیغات فریب‌کارانه و نامناسب را آغاز نماید.
کار کروم 71 این است که در صورتی که وب‌سایتی شروع به ارائه تبلیغات نامناسب کند، با سرعت تبلیغات مورد نظر حذف شود تا از نمایش آن تبلیغات به کاربران جلوگیری شود و از انتشار چنین تبلیغاتی در اینترنت ممانعت شود.

به گزارش ایتنا به نقل از ورج، تبلیغات نامناسب در اشکال مختلفی منتشر می‌شود ولی وجه اشتراک آنها این است که باعث ایجاد پیام‌های جعلی در سیستم می‌شوند و به صورت خودکار شما را به سمت و سویی هدایت می‌کنند که منجر به سرقت اطلاعات شخصی شما می‌شود.
 
لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که گوگل  از مرورگر خود برای این کار و پرداختن به این مسئله استفاده می‌کند.
در ژوئیه گذشته، کروم 68 از باز کردن زبانه‌ها یا پنجره‌های جدیدی که دارای پیشینه انتشار مطالب نامناسب بودند، جلوگیری می‌کرد.
 

مطابق گزارش‌ها، برنامه‌ریزی‌های انجام شده به گونه‌ایست که در ماه دسامبر سال جاری میلادی کروم 71 به بازار عرضه شود.
این مرورگر به مدت 30 روز به مدیران سایت زمان می‌دهد که در صورتی که تجربه انتشار مطالب نامناسب از سایت خود داشته‌اند، این مطالب را پاک‌سازی کنند.
 
در صورتی که کروم نتواند تبلیغات نامناسب درون سایت را پیدا کند، تمامی تبلیغات سایت را مسدود خواهد کرد و اهمیتی به نامناسب بودن یا نبودن یا طبقه بندی آن تبلیغات نمی‌دهد.
شایان ذکر است که در صورتی که کاربران تمایل داشته باشند می‌توانند این قابلیت کروم را غیرفعال کنند ولی اکثریت کاربران تمام موارد را در حالت پیش‌فرض قرار می‌دهند و ترجیح می‌دهند که خود کروم موارد امنیتی را به بهترین شکل رعایت کند.
 
این کار باعث ایجاد یک انگیزه در سایت‌ها می‌شود تا بتوانند تبلیغات و مطالب نامناسب خود را بردارند تا مشمول اقدام کروم در مسدودسازی آن مطالب نشوند؛ زیرا این کار مسلما از ارزش سایت آنها کم خواهد کرد.
 
کد مطلب: 54685
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است