۲
۰
plusresetminus
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰

کاهش تمایل خرید موبایل در چین

ایتنا- چینی‌ها در مقایسه با قبل تمایل کمتری به خرید موبایل نشان می‌دهند.
کاهش تمایل خرید موبایل در چین موسسه «پنگوئن انتلیجنس» وابسته به تنسنت گزارش داد تنها 16 درصد از آیفون داران چینی در سال 2017 می‌گویند تا پایان سال قصد دارند گوشی جدید بخرند، در حالی که این رقم در سال قبل از آن 27.8 درصد بود.

نظرسنجی از 70 هزار کاربر چینی نشان می دهد نیمی از کاربران تغییر عقیده داده و می‌گویند هر دو سال یک بار علاقمند به تعویض گوشی خود هستند.
البته اندرویدبازان تمایل بیشتری به خرید گوشی جدید دارند و بر اساس این نظرسنجی 23.5 درصد اندرویدی‌ها می‌گویند قصد تعویض هر ساله گوشی خود را دارند، اگر چه رقم آنها نیز در سال 2016 حدود 34.7 درصد بود.

طبق این نظرسنجی 32.3 درصد از دارندگان موبایل شائومی می‌گویند هر سال گوشی خود را عوض می‌کنند و به دنبال آن 28.2 درصد از دارندگان اوپو و 25.9 درصد از دارندگان موبایل ویوو/Vivo علاقمند به تعویض گوشی خود هستند و جالب اینکه دارندگان آیفون با 16 درصد کمترین رقم را به خود اختصاص داده‌اند.

در بخش نسبت وفاداری به برند، این گزارش نشان می‌دهد دارندگان گوشی هوآوی بالاترین وفاداری را نشان داده و 72.8 درصد گفته‌اند حتما دوباره یک گوشی جدید از همین برند را می‌خرند. اپل با 65.7 درصد در رتبه دوم و 54.9 درصد از دارندگان شائومی در رتبه سوم وفاداری جای گرفتند. نکته تعجب برانگیز قرار گرفتن سامسونگ با 24.9 درصد در رتبه آخر است که کمتری وفادار را دارند.

همچنین 41.6 درصد از کسانی که قبلا موبایل آیفون داشتند، در سال 2017 موبایل خود را اندرویدی و از نوع هواوی کرده‌اند.
بقیه کاربرانی که از آیفون به اندروید سوئیچ کرده اند، حدود 16.8 درصدشان گوشی اوپو و 16.1 درصد نیز ویوو خریده‌اند.

آمار جالب توجه دیگری در این گزارش دیده می‌شود. در سال 2010 بیش از 96 درصد از دارندگان آیفون در شهرهای درجه یک و دو سکونت داشتند اما امروز 61 درصد از آنها در شهرها در حال توسعه زندگی می‌کنند و 39 درصد از دارندگان آیفون در شهرهای درجه 3 و 4 و مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

و اینکه، 77.5 درصد از آیفون داران می گویند سیستم عامل آی.او.اس پیشرفته تر از اندروید است و تنها 22.8 درصد از آنها می‌گویند دوربین آیفون عالی است و 14.2 درصد نیز می گویند نوآوری‌های اپل روی آیفون بیشتر از اندروید است.
 
کد مطلب: 50312
نام شما
آدرس ايميل شما


مشهد بویلر
feedback
Iran, Islamic Republic of
چه عکس جالبی
feedback
Iran, Islamic Republic of
ایتنا آیفون وند
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام