۰
plusresetminus
پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹

چرا اسکنر چهره در مراسم رونمایی از آیفون کار نکرد؟

اختصاصی ایتنا – شرکت اپل در مراسم رونمایی از آیفون 8 و آیفون X با یک مشکل به‌ظاهر فنی درزمینهٔ عدم‌تشخیص صورت کاربر آزمایشی روبرو شد که بر اساس گفته‌های این شرکت، نشان‌دهنده عملکرد درست سیستم تشخیص چهره این دستگاه بوده است.
چرا اسکنر چهره در مراسم رونمایی از آیفون کار نکرد؟
شرکت اپل در مراسم رونمایی از آیفون 8 و آیفون X با یک مشکل به‌ظاهر فنی در زمینهٔ عدم تشخیص صورت کاربر آزمایشی روبرو شد که بر اساس گفته‌های این شرکت، نشان‌دهنده عملکرد درست سیستم تشخیص چهره این دستگاه بوده است.

به نظر می‌رسد که رقابت دو شرکت سامسونگ و اپل به مرحله جدیدی به نام تشخیص چهره وارد شده است و این دو از هیچ تلاشی برای شکست دادن دیگری در این زمینه خودداری نخواهند کرد.

همانطور که در گزارش‌های ایتنا از رخداد ویژه اپل مشاهده کردید، مراسم رونمایی از آیفون‌های جدید سرشار از تکه‌پرانی‌های غیرمستقیم اپل به سامسونگ بود که البته به‌نوعی در جواب رفتار مسئولان سامسونگ در مراسم رونمایی از گلکسی نوت 7 و تکه‌پرانی‌های آنها به اپل بود.

با این‌ وجود وقتی‌که اپل از سیستم تشخیص چهره بر روی آیفون X سخن گفت، بسیاری از افراد هیجان‌زده شدند، ولی در آزمایشی که بر روی صحنه شاهد آن بودیم، عملا دستگاه آزمایشی نتوانست تا چهره آدام فدریچی را شناسایی کند.

به گزارش ایتنا اپل در این‌ باره اعلام کرده است که دستگاه پیش‌ از این‌که به روی صحنه بیاید، در دست عوامل پشت صحنه قرار داشته است و برای اسکن صورت آنها تلاش کرده است.
 
 
 
این امر موجب شده است تا تعداد دفعات مجاز تشخیص چهره برای این دستگاه به پایان رسیده و آیفون X به وضعیت درخواست رمز عبور وارد شود و به همین دلیل نیز چهره فدریچی در ابتدای امر برای این سیستم قابل‌شناسایی نبوده است.

با این‌ وجود این داستان، اپل با چند سوال مهم روبرو است، مسئله اینست که اگر این دستگاه به‌صورت تصادفی به سراغ شناسایی چهره‌هایی که مقابل گوشی قرارگرفته‌اند می‌رود، اولا شاهد مصرف بسیار بالایی باتری خواهیم بود و دوم این‌که چرا هیچ‌گونه هشداری در زمینهٔ شناسایی ناموفق چهره برای کاربرانی که دستگاه را در دست گرفته‌اند ارائه نکرده است؟

این موارد می‌توانند برای اپل به‌شدت نگران‌کننده باشند زیرا این دوگانگی به‌ هیچ عنوان قابل‌قبول نیست. مخالفان اپل در حال اعلام این موضوع به‌عنوان عدم دقت شناسایی چهره هستند و موافقان اپل نیز مانند خود این شرکت، این امر را نشانه درست کار کردن سیستم می‌دانند.

با این‌ حال اگر سیستم شناسایی چهره اپل به نحو یاد شده عمل کرده باشد، با یک ضعف بزرگ درزمینهٔ اجرای یک فناوری خوب روبرو هستیم که موجب می‌شود تا به‌هیچ‌عنوان نتوان از استفاده از این دستگاه لذت برد.
 
کد مطلب: 50162
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام