۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۹

ماهانه 12 میلیون کاربر قربانی وب‌تورنت‌ها!

ایتنا- بسیاری از وب‌سایت‌های تورنتی بین ماه‌های ژوئن و آگوست ۲۰۱۵ به جای فایل اصلی، بدافزار به سیستم کاربران منتقل کرده‌اند.


اخیراً تحقیقاتی بر روی بیش از ۸۰۰ وب‌سایت تورنتی توسط Alliance و RiskIQ انجام شده است. بر اساس گزارش منتشر شده، حدود یک سوم از این وب‌سایت‌ها بین ماه‌های ژوئن و آگوست ۲۰۱۵ به جای فایل اصلی، بدافزار به سیستم کاربران منتقل کرده‌اند. به این ترتیب ماهانه بیش از ۱۲ میلیون کاربر اینترنتی به واسطه دانلود فایل‌های مورد نظر خود از تورنت‌ها قربانی این بدافزارها می‌شود.


نسخه‌های کپی یک بازی کامپیوتری به نام Fallout 4 که اخیراً منتشر شده آلوده به کدهای مخرب بوده است. به واسطه این بازی کامپیوتری مبلغی معادل با ۲۰۰۰ دلار آمریکایی از کاربران به سرقت رفته است.

گزارشات حاکی از این است که تعداد زیادی از مالکین تورنت از طریق فروش تبلیغات به مجرمانی که تولید کننده کدهای مخرب هستند امرار معاش می‌کنند. کمپانی‌های مجرم به کمک این کدهای مخرب دیتای کاربران را با تجارتی سیاه به فروش می‌رسانند. این عملیات درآمدی بالغ بر ۷۰ میلیون دلار را عاید این مجرمان کرده است!

" فریب کاربران اینترنتی، سرقت اطلاعات و در دست گرفتن کنترل کامپیوترهای شخصی به تجارتی برزگ و درآمدزا تبدیل شده است. "

اغلب کامپیوترها توسط تبلیغات مخرب منتشر شده از طریق تورنت‌ها آلوده می‌شوند. در واقع این تبلیغات سیستم قربانی را به وب‌سایت‌های حاوی کدهای مخرب هدایت می‌کند.

بنا به گفته تام گالوین، مدیر اجرایی Digital Citizens Alliance: "هنگام بازدید از یک وب‌سایت مخرب بدون نیاز به کلیک از سمت کاربر تصاویر موجود دانلود شده و تبلیغات مورد نظر اعمال می‌شوند.

تنها کاری که کاربر قادر به انجام آن است تصمیم‌گیری در مورد مشاهده ادامه تصاویر و یا ویدئوهای موجود در سایت می‌باشد اما در این موقعیت بدافزار مدنظر طعمه خود را دست گرفته است. "


به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، گالوین افزود: "فیلم‌ها بهترین طعمه برای به دام انداختن قربانی‌ها است، کاربران هنگام مشاهده فیلم‌های محبوب خود به حالتی بی دفاع تبدیل می‌شوند."

همان‌طوری که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید ۵۴ درصد از کدهای تخریبی که در فوق در مورد آنها توضیح داده شده، جزو دسته تروجان‌ها و ۲۹ درصد آنها از نوع بدافزاهای تبلیغاتی هستند.


به گزارش شرکت امنیتی پاندا سکیوریتی، محققان شمار زیادی از تروجان‌ها را معرفی کرده‌اند که امکان ربودن اطلاعات مالی، شناسه‌های ورود و به اصطلاح لاگین شدن به وب‌سایت‌های مختلف را فراهم می‌کنند.

جالب است بدانید این تروجان‌ها که (RAT – Remote Access Trojan ) نامیده می‌شوند قادر به در دست گرفتن کنترل دوربین لپ‌تاپ‌های شخصی هم نیز هستند. در شکل زیر ۱۰ تروجان برتر را مشاهده می‌کنید.


این شرکت امنیتی نیز به عنوان آخرین توصیه به کاربران اینترنت اعلام کرده است که هنگام دریافت محتوا و فایل‌های مورد نظر خود از معتبر بودن لینک و وب‌سایت مقصد اطمینان حاصل نمایید.

منبع : ITanalyze.com
کد مطلب: 39788
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام