۰
plusresetminus
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۹

جاوا به یکی از مزیت‏‌های اندروید تبدیل شده است

ایتنا- جاوا باعث سازگاری بیشتر نرم‌افزارها با اندروید می‌شود.
جاوا به یکی از مزیت‏‌های اندروید تبدیل شده است


یافته‌های یک نظرسنجی که در میان توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزاری صورت گرفته است، نشان می‌‏‌دهد پلت‏فرم جاوا به یکی از مزایای سیستم عامل اندروید تبدیل شده است.


به گزارش ایتنااز همکاران سیستم و به نقل از وب‏‌سایت infoworld، یافته‏‌های نظرسنجی شرکت ایوانز دیتا (Evans Data) که در میان ۴۶۴ نفر از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری در سراسر جهان صورت گرفته است نشان می‌‏دهد آشنایی توسعه‏‌دهندگان با زبان جاوا باعث شده است سریع‌‏‌تر و راحت‏‌تر بتوانند نرم‏‌افزارهای سازگار با اندروید را طراحی کنند.

در این مطالعه ۴۱ درصد از شرکت‌‏کنندگان به پژوهشگران گفته‌‏اند طراحی یک نرم‌‏افزار تحت اندروید برایشان یک ماه یا کمتر زمان می‌‏‌برد. این رقم در مورد سایر سیستم‌‏های عامل همراه کمتر است.

۳۶ درصد گفته‏‌اند طراحی یک نرم‌‏افزار تحت آی او اس اپل برایشان یک ماه یا کمتر زمان می‌‏‌برد.
تعداد کسانی هم که یک ماهه قادر به طراحی نرم‌‏افزاری برای سیستم عامل ویندوز فون هستند ۳۴ درصد گزارش شده است.

شرکت ایوانز با استناد به این یافته‏‌ها نتیجه گرفته است که آشنایی توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری با پلت‏فرم جاوا یکی از مهم‌ترین مزایای سیستم عامل اندروید است.

سیستم عامل آی او اس اپل از این نظر مزیت چندانی ندارد، چراکه طراحی نرم‏‌افزارهای تحت این سیستم عامل نیازمند آشنایی با زبان آبجکتیو سی است، زبانی که توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری آشنایی کمتری با آن دارند.
برنامه‏‌های ویژه ویندوز فون نیز با زبان‏‌هایی مثل سی پلاس و ویژوآل بیسیک نوشته می‌‏شود که زبان‏‌ها نسبتاً محبوبی هستند.

مایکل راسالان، یکی از تحلیل‏گران شرکت ایوانز گفته است: در سال‏‌های اخیر شاهد این هستیم که تعداد زیادی از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزارهای کسب و کار به اندروید علاقه‌‏مند شده‌‏اند.

من فکر می‌کنم تجارب زیادی که آن‌ها در زمینه توسعه اپلکیشن‏‌های تحت جاوا دارند، آن‌ها را به آسانی به سمت توسعه نرم‏‌افزارهای تحت اندورید سوق داده است.
وی محبوبیت برخی ابزار‌ها مثل اندروید استودیوی گوگل و پلت‏فرم‌‏هایی مثل HTML۵ را از جمله دیگر عوامل رونق گرفتن سیستم عامل اندروید دانسته است.
کد مطلب: 29270
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است