۰
plusresetminus
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۹

جاوا به یکی از مزیت‏‌های اندروید تبدیل شده است

ایتنا- جاوا باعث سازگاری بیشتر نرم‌افزارها با اندروید می‌شود.
جاوا به یکی از مزیت‏‌های اندروید تبدیل شده است


یافته‌های یک نظرسنجی که در میان توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزاری صورت گرفته است، نشان می‌‏‌دهد پلت‏فرم جاوا به یکی از مزایای سیستم عامل اندروید تبدیل شده است.


به گزارش ایتنااز همکاران سیستم و به نقل از وب‏‌سایت infoworld، یافته‏‌های نظرسنجی شرکت ایوانز دیتا (Evans Data) که در میان ۴۶۴ نفر از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری در سراسر جهان صورت گرفته است نشان می‌‏دهد آشنایی توسعه‏‌دهندگان با زبان جاوا باعث شده است سریع‌‏‌تر و راحت‏‌تر بتوانند نرم‏‌افزارهای سازگار با اندروید را طراحی کنند.

در این مطالعه ۴۱ درصد از شرکت‌‏کنندگان به پژوهشگران گفته‌‏اند طراحی یک نرم‌‏افزار تحت اندروید برایشان یک ماه یا کمتر زمان می‌‏‌برد. این رقم در مورد سایر سیستم‌‏های عامل همراه کمتر است.

۳۶ درصد گفته‏‌اند طراحی یک نرم‌‏افزار تحت آی او اس اپل برایشان یک ماه یا کمتر زمان می‌‏‌برد.
تعداد کسانی هم که یک ماهه قادر به طراحی نرم‌‏افزاری برای سیستم عامل ویندوز فون هستند ۳۴ درصد گزارش شده است.

شرکت ایوانز با استناد به این یافته‏‌ها نتیجه گرفته است که آشنایی توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری با پلت‏فرم جاوا یکی از مهم‌ترین مزایای سیستم عامل اندروید است.

سیستم عامل آی او اس اپل از این نظر مزیت چندانی ندارد، چراکه طراحی نرم‏‌افزارهای تحت این سیستم عامل نیازمند آشنایی با زبان آبجکتیو سی است، زبانی که توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری آشنایی کمتری با آن دارند.
برنامه‏‌های ویژه ویندوز فون نیز با زبان‏‌هایی مثل سی پلاس و ویژوآل بیسیک نوشته می‌‏شود که زبان‏‌ها نسبتاً محبوبی هستند.

مایکل راسالان، یکی از تحلیل‏گران شرکت ایوانز گفته است: در سال‏‌های اخیر شاهد این هستیم که تعداد زیادی از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزارهای کسب و کار به اندروید علاقه‌‏مند شده‌‏اند.

من فکر می‌کنم تجارب زیادی که آن‌ها در زمینه توسعه اپلکیشن‏‌های تحت جاوا دارند، آن‌ها را به آسانی به سمت توسعه نرم‏‌افزارهای تحت اندورید سوق داده است.
وی محبوبیت برخی ابزار‌ها مثل اندروید استودیوی گوگل و پلت‏فرم‌‏هایی مثل HTML۵ را از جمله دیگر عوامل رونق گرفتن سیستم عامل اندروید دانسته است.
کد مطلب: 29270
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام