۱
۰
plusresetminus
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۲

تغیبرات اساسی در جست‌وجوی گوگل

ایتنا- در الگوریتم جدید گوگل، می‌توان عبارت‌های پیچیده‌تر و طولانی‌تری را جست‌وجو کرد.
تغیبرات اساسی در جست‌وجوی گوگل


گوگل از به روزرسانی اساسی الگوریتم به کار گرفته شده در موتور جست‌وجوی خود به منظور رفع نیازهای مختلف کاربران خبر داد.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از بی بی سی، الگوریتم جدید Hummingbird نام دارد و اولین به روزرسانی الگوریتم جستجوی گوگل بعد از سه سال محسوب می شود.

گوگل به کار گیری این الگوریتم را از یک ماه قبل آغاز کرده بود و در حال حاضر حدود ۹۰ درصد از جستجوهای گوگل بر مبنای همین الگوریتم صورت می‌گیرد.

این شرکت از تشریح مشخصات کلی و جزییات الگوریتم یاد شده خودداری کرده و به ذکر همین نکته بسنده کرده که با استفاده از آن می توان عبارات طولانی‌تر و پیچیده تری را برای جستجو در گوگل به کار گرفت.

مدیران گوگل استفاده از الگوریتم های جدید جستجو را از آنجا مهم دانسته‌اند که با استفاده از آن می توان تعامل طبیعی‌تر و متعارف‌تری با موتورهای جستجو داشت و به عنوان مثال می‌توان صدای کاربر را به عنوان ابزار جستجو در گوشی‌های همراه، ساعت های هوشمند و محصولات فناوری پوشیدنی به کار گرفت.

الگوریتم Hummingbird تلاش می کند رتبه بندی محتوای یافته شده را بر مبنای فهم خود از درخواست کاربر انجام دهد. این در حالی است که الگوریتم قبلی یعنی Caffeine مبتنی بر فهرست کردن بهینه وب سایت‌های مختلف بود. درک بهتر مفاهیم و کلمات موجود در سایت های مختلف هم از جمله ویژگی های این الگوریتم است.
کد مطلب: 27702
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
گوگل کاربران رو مجبور به استفاده از SSL کرده. و این برای کاربران ایرانی ایجاد مشکل خواهد کرد چون این پروتکل در ایران با مشکلات فراوانی رو به رو است.
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام