۰
plusresetminus
شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۰

تشکیل کمیته مدیریت واردات «فـاوا»/

ایتنا - تمامی شرکت خصوصی و سازمان‌های دولتی برای گرفتن ارز دولتی برای واردات محصولات و خدمات فاوا، باید از وزارت ارتباطات مجوز بگیرد.مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور فناوری و صنعت از تشکیل کمـیته مدیریت واردات فـاوا در وزارت ارتباطات با هدف مدیریت هوشمند واردات محصولات فناوری خبر داد.


به گزارش ایتنا محمود لیائی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، از تشکیل کمـیته مدیریت واردات فـاوا در وزارت ارتباطات خبر داد.

وی هدف از تشکیل این کمیته را "مدیریت هوشمندانه واردات" عنوان کرد و گفت: هدف این است که با مدیریت هوشمندانه واردات فاوا، به مرور شرایط برای تولید بومی در جهت رفع نیاز داخلی و صادرات مهیا شود.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور فناوری و صنعت تصریح کرد: از جمله برنامه‌های تحقق این هدف، مدیریت تخصیص ارز دولتی برای واردات فاوا و سیاست‌گذاری و پیشنهاد تعرفه واردات این حوزه است.

لیائی توضیح داد: تمامی شرکت خصوصی و سازمان‌های دولتی برای گرفتن ارز دولتی برای واردات محصولات و خدمات فاوا، باید از وزارت ارتباطات مجوز بگیرد که در این مرحله، ما با مدیریت تخصیص ارز، می‌توانیم شرایط را به نفع تولیدکننده داخلی تغییر دهیم.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون وزارت ارتباطات در تعیین تعرفه گمرکی واردات محصولات فاوا، نقش چندانی نداشت و تنها در صورت استعلام وزارت صنعت، ارائه نظر می‌کرد که اکنون می‌تواند با ارائه پیشنهاد به کمیسیون ماده ۱، در تعیین یا تغییر تعرفه گمرگی ایفای نقش کند که این امکان راهی برای حمایت از تولیدکننده داخلی خواهد بود.

رئیس ستاد حمایت از تولیدملی، کار و سرمایه ایرانی فاوا وزارت ارتباطات یادآور شد: در حال حاضر این کمیته کار خود را آغاز کرده و تاکنون نخستین جلسه کمیته نیز برگزار شده است.
 
کد مطلب: 23521
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام