۰
plusresetminus
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۳

دل خدمات پردازش ابری خود را گسترش می‌دهد

ایتنا- شرکت دل، ملاحظات امنیتی کاربران نرم‌افزارهای کسب‌وکار را نیز مورد توجه قرار داده است.
دل خدمات پردازش ابری خود را گسترش می‌دهد


شرکت دل اعلام کرده است قصد دارد برخی از سرورهای خود را در اختیار شرکت‌هایی قرار دهد که در جست‌و‌جوی استفاده از فضاهای پردازش ابری خصوصی هستند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت computerworld، شرکت دل قصد دارد زیرساخت‌های مورد نیاز شرکت‌های مشتری خود را به صورت خدمات در اختیار آنها قرار دهد.

این خدمات اصطلاحاً «زیرساخت به مثابه خدمات» (Iaas) نامیده می‌شود و هدف از ارائه آن کاهش هزینه این شرکت‌ها برای استفاده از سرور‌ها و خدمات مدیریتی عنوان شده است.


طرح جدید دل به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر اجازه می‌دهد نرم‌افزارهای کسب‌وکار خود را وارد فضای پردازش ابری کنند و از خدماتی استفاده کنند که ملاحظات امنیتی مورد نظر آن‌ها را دارا باشد.

این شرکت که بخشی از درآمد خود را از راه فروش سرور به شرکت‌های متقاضی کسب می‌کند با افتتاح چند پایگاه داده برای استفاده‌های عمومی، خصوصی و ترکیبی از فضای پردازش ابری، فعالیت‌های خود در این زمینه را گسترش داده است.

دل سال قبل اعلام کرده بود برای گسترش خدمات پردازش ابری و ذخیره داده خود حدود یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده و قصد دارد بخش زیادی از این مبلغ را صرف تاسیس پایگاه‌های داده کند.

دل در سال گذشته برای گسترش خدمات پردازش ابری خود چند شرکت را هم خریداری کرد.

یکی از بزرگ‌ترین خرید‌های دل، شرکت بومی (Boomi) بود که در زمینه عرضه راهکارهای مدیریت نرم‌افزارهای مبتنی بر فناوری پردازش ابری فعالیت می‌کرد.

شرکت سکیورورکز (Secureworks) نیز از دیگر شرکت‌هایی بود که در زمینه امنیت فضاهای پردازش ابری تخصص داشت.

شرکت‌های ویز تکنولوژی، اپ اشور (AppAssure) و سونیک وال نیز از جمله دیگر شرکت‌هایی است که سال گذشته به مالکیت دل در آمدند و هم اکنون این شرکت را در عرضه خدمات پردازش ابری یاری می‌کنند.

دل در ماه ژوئیه نیز اعلام کرد شرکت کسب سافت ویر را به قیمت ۲.۴ میلیارد دلار خریده است.

گفتنی است شرکت دل که یکی از مهم‌ترین عرضه کننده محصولات رایانه‌ای در سراسر جهان است، مدتی است وارد بازار نرم‌افزارهای کسب‌وکار شده و می‌کوشد جای پای خود را در این صنعت محکم کند.
 
کد مطلب: 23375
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام