۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۷

Google Docs امکان یافتن اطلاعات را تسهیل کرد

ایتنا - قابلیت جدید برنامه پردازشگر لغت گوگل به کاربران اجازه دسترسی به موتور جست‌وجو را می‌دهد. بنابراین تنها با دو کلیلک شما می‌توانید به نقشه‌ها، نقل قول‌ها، تصاویر و ... هم دسترسی داشته باشید.ماندانا سجادی: وقتی که در حال نوشتن یک برنامه سفر، مقاله جدید و یا یک برنامه‌ریزی در گوگل داک هستید دیگر لازم نیست برای جست‌وجو کردن برنامه را ترک کنید.

گوگل اعلام کرد که قابلیت جدیدی را به نام "research pane" راه‌اندازی کرده است تا کاربران به طور مستقیم از برنامه گوگل داک به موتور جست‌وجوی گوگل دسترسی داشته باشند.شاروشوار دادو ، یکی از مهندسان نرم‌افزار گوگل در پست بلاگش توضیح داده که چگونه می‌توان از این قابلیت جدید استفاده کرد:

شما با کیلک راست کردن بر روی لغتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن بدست آورید از طریق منوی Tool به "research pane" دسترسی داشته باشید. روش دیگر هم گرفتن Ctrl+Alt+R در ویندوز یا Cmd+Alt+R در مک است. این قابلیت به شما کمک می‌کند هر اطلاعاتی که درباره نوشته خود نیاز دارید به دست آورید.
تنها با یک دبل کلیک می توانید همه نقشه‌ها، نقل قول ها، تصاویر و غیره را درباره نوشته مورد نظرتان بدست بیاورید.
هنگامی که مطلب مورد نظر خود را پیدا کردید می توانید با کلید بر روی دکمه insert یا برای تصاویر با درگ کردن آنها به طور مستقیم بر روی نوشته خود مطلب مورد نظر را اضافه کنید. اگر تمایل داشته باشید ما به صورت خودکار منبع نوشته مورد نظرتان را هم به صورت فوت‌نوت به مطلب اضافه می‌کنیم.

"research pane" یکی از سری ارتقاهایی است که گوگل در سال‌های گذشته مشغول کار روی آن بوده است. علاوه براین گوگل بیش از ۲۰۰ مورد دیگر را هم به روز رسانی کرده است از جمله اضافه کردن ۴۵۰ نوع فونت و ۶۰ تمپلیت جدید که به کاربران اجازه می‌دهد Gmail خود در گوگل داک ذخیره کنند و فضای ذخیره‌سازی برنامه را هم به ۵G رسانده است.

با وجود این همه قابلیت جدید به نظر می رسد عرصه برای Microsoft Word کمی تنگ شده است!
 
کد مطلب: 22223
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام