۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۵

یک پنجم شاغلان حوزه آی‌تی از محصولات اپل استفاده می‌کنند

ایتنا- استقبال صاحبان کسب و کارهای اطلاعاتی از مک در دو سال گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.


یافته‌های شرکت پژوهشی فورستر نشان می‌دهد یک پنجم کسانی که در کسب و کارهای صنعت فناوری اطلاعات مشغول به کار هستند حداقل از یکی از محصولات شرکت اپل استفاده می‌کنند.
 
شرکت فورستر با مطالعه بیش از ده هزار نفر از شاغلین و ۳۳۵۰ نفر از تصمیم‌گیران و متصدیان بخش‌های سخت‌افزاری کسب و کارهای اطلاعاتی در سراسر جهان دریافته است که ۱۱ درصد از این افراد گوشی آیفون دارند، ۹ درصد از آی‌پد و ۸ نفر از محصولات مک استفاده می‌کنند و ۶ درصد هم از یک یا چند محصول اپل در کار خود استفاده می‌کنند.
 
تحلیلگران فورستر معتقدند اپل در حال تثبیت جایگاه مک و سایر محصولات مبتنی بر سیستم عامل iOS خود در میان کسب و کارهای دنیای آی‌تی است.

مطالعه شرکت فورستر همچنین نشان می‌دهد که ۴۱ درصد از دست اندرکاران کسب و کارهای اطلاعاتی که در رده‌های مدیریتی و بالا‌تر قرار دارند از محصولات اپل استفاده می‌کنند.
محصولات رایانه‌ای مک نیز توانسته راه خود را در میان ۴۶ درصد کسب و کارهای دنیای فناوری اطلاعات باز کند.
 
یافته‌های فورستر نشان می‌دهد که استقبال صاحبان کسب و کارهای اطلاعاتی از مک در دو سال گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

بر اساس یافته‌های این پژوهش، ۲۷ درصد از شرکت‌های فعال در کسب و کارهای صنعت آی‌تی از رایانه‌های لوحی آی‌پد استفاده می‌کنند و ۳۱ درصد دیگر نیز تصمیم گرفته‌اند از این رایانه‌های لوحی استفاده کنند. چندی پیش شرکت پژوهشی ان‌دی‌پی آمریکا نیز دریافته بود که بیش از ۷۳ درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط در سال ۲۰۱۲ قصد دارند از رایانه‌های لوحی استفاده کنند که از این میان انتخاب سه چهارم از این کسب و کار‌ها آی‌پد اپل است.

گزارش فروش اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ نشان می‌دهد پیشتازی این شرکت فقط محدود به کسب و کارهای دنیای آی‌تی نیست. رویترز گزارش کرده است اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ با پشت سر گذاشتن شرکت اچ‌پی رتبه اول بازار رایانه را از آن خود کرده و به بزرگ‌ترین فروشنده رایانه‌های شخصی در سراسر جهان تبدیل شده است.
 
کد مطلب: 20943
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام