۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۷

فراخوان شركت‌هاي داخلي براي مشاركت در «فجر» و «فخر»

ايتنا - تا اوایل زمستان امسال اپراتورهای ارائه کننده خدمات ایمیل ایرانی و موتور جست‌وجوگر ملی باید مشخص شود.


معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران از تمایل سازمان برای همکاری با بخش خصوصی در حوزه فراهم سازی خدمات رایانامه‌ای پست الکترونیک ایرانی و فراهم‌سازی جویشگر رایانه‌ای موتور جست‌وجوی ایرانی خبر داد.

به گزارش ایتنا از مهر علی اصغر انصاری با بیان اینکه سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای تحقق اهداف مدنظر در قانون برنامه پنجم توسعه کشور و توسعه هدفمند و پایدار دولت الکترونیک از طریق توان بخش غیردولتی، خصوصی و تعاونی، نسبت به بومی‌سازی و ارائه گسترده خدمات رایانامه برای تمامی مردم اقدام می‌کند، اظهار داشت: در این راستا فراخوان شناسایی متقاضیان فعالیت در حوزه فراهم‌سازی خدمات رایانامه‌ای(فخـــر) اعلام شده است.

وی با بیان اینکه تمامی متقاضیان ارائه خدمات پست الکترونیکی - Email Service Provider – که متقاضی فعالیت در این زمینه هستند، می‌توانند اسناد و مدارک خود را تا پایان مردادماه جاری به سازمان فناوری اطلاعات ارسال کنند تاکید کرد: متقاضیان فعالیت در این حوزه باید توجه داشته باشند که این فراخوان تنها برای شناسایی توانمندی‌های داخلی این شرکت‌ها تدوین شده و شرکت در آن به منزله تایید صلاحیت برای فعالیت در این حوزه نخواهد بود.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران همچنین از اعلام فراخوان برای شناسایی متقاضیان فعالیت در حوزه فراهم‌سازی جویشگر رایانه‌ای(فجـــر) خبرداد و گفت: در این راستا از شرکت‌های توانمند و متقاضی فعالیت در زمینه موتور جست‌وجوگر - Search Engine Provider - دعوت به همکاری می‌شود.

انصاری با اشاره به برنامه‌های کشور برای اجرای دولت الکترونیک بر نیاز به پست الکترونیک ملی و موتور جست‌وجوگر ملی تاکید کرد و ادامه داد: از امکانات و توانایی شرکت‌های فعال در این زمینه‌ها استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیاز به دو موتور جست‌وجوگر در کشور احساس می‌شود، افزود: پروژه‌های نرم‌افزاری موتور جست‌وجوگر ملی به شرکت‌هایی که آمادگی خود را در این زمینه اعلام کنند سپرده خواهد شد و بخش سخت‌افزاری این پروژه نیز از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران انجام می‌شود.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: طبق زمان‌بندی درنظر گرفته شده برای اجرای این طرح تا اوایل زمستان امسال اپراتورهای ارائه کننده خدمات ایمیل ایرانی و موتور جست‌وجوگر ملی باید مشخص شود و این اپراتورها به عنوان پیمانکار سازمان فناوری اطلاعات فعالیت خود را آغاز کنند.

انصاری اضافه کرد: برای برخی خدمات اطلاع‌رسانی در دولت الکترونیک نیاز به پست الکترونیک برای شهروندان وجود دارد و در این راستا پروژه فخر برای ارائه ایمیل سراسری به مردم در دستور کار قرار گرفته است.
کد مطلب: 19164
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام