۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۰

گارتنر: رشد ۱۲ درصدی نرم‌افزارهای امنیتی در سال گذشته

ایتنا – در سال گذشته شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی بیش از ۱۶ میلیارد دلار فروش داشته‌اند.
گارتنر: رشد ۱۲ درصدی نرم‌افزارهای امنیتی در سال گذشته

شرکت تحقیقاتی گارتنر با انتشار گزارشی اعلام کرد در سال ۲۰۱۰ میزان درآمدهای جهانی فروش نرم‌افزارهای امنیتی به ۵/۱۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال گذشته آن ۱۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گزارش ایتنا به نقل از شماران سیستم، میزان سودآوری فروش نرم‌افزارهای امنیتی در سال ۲۰۰۹، رقمی بالغ بر ۷/۱۴ میلیارد دلار بوده است.

افزایش انتشار ویروس‌ها، هرزنامه‌ها و برنامه‌های جاسوسی باعث افزایش نیاز کاربران و سازمان‌ها به نرم‌افزارهای امنیتی شده و این موضوع، فروش بیشتر برنامه‌های تامین امنیت را به دنبال داشته است.

گارتنر که یکی از مراکز معتبر مطالعاتی در حوزه فناوری‌های برتر به شمار می‌رود، در گزارش خود اظهار داشته است: بخش‌هایی همچون endpoint security و مدیریت دسترسی‌های اینترنتی شاهد رشد تک رقمی بوده ولی حوزه امنیت اطلاعات و مدیریت رویدادها (security information and event management) که به اختصار SIEM نامیده می‌شود، و نیز برنامه‌های secure web gateway از رشد دو رقمی برخوردار بوده است.


آقای روجرو کانتو (Ruggero Contu) یکی از تحلیلگران و محققان برجسته گارتنر، در این خصوص گفت: بازار امنیت از رشد و تکامل سریعی برخوردار است، هم از نظر تولید محصولات جدید و هم از نظر ارائه فناوری‌های نوین امنیتی.
کد مطلب: 18395
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام