۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۸
احمد توکلی نماینده مجلس:

امیدوارم شورای نگهبان مصوبه ادغام وزارت ارتباطات را تایید نکند

کمیسیون صنایع به کمیسیون اصل نود شکایت کند
ایتنا - احمد توکلی، نماینده مردم تهران و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سنخیتی بین وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارتخانه‌های مسکن و شهرسازی و راه و ترابری نمی‌بینم، گفت: فاصله زیادی که بین طیف وظایف این وزارتخانه‌ها وجود دارد به روشنی مشخص می‌کند که ادغام آن‌ها به هیچ وجه درست نیست.
امیدوارم شورای نگهبان مصوبه ادغام وزارت ارتباطات را تایید نکند


به گزارش ایتنا به نقل از فناوران اطلاعات، احمد توکلی با بیان اینکه مسکن مقوله‌ای کاملا اجتماعی، اقتصادی و فنی است گفت: موضوع مسکن خود به تنهایی یکی از بزرگ ‌ترین دغدغه‌های اجتماعی کشور است و از نظر فنی هم به هنر و معماری مرتبط می‌شود و هیچ سنخیتی با وزارت ارتباطات که فناوری‌های پیشرفته در آن دنبال می‌شود ندارد. بر همین اساس به این مصوبه رای مخالف دادم.

وی گفت: هدف از ادغام وزارتخانه‌ها ایجاد هم افزایی و کوچک سازی دولت است، اما نه به هر قیمتی. زیرا اگر قرار باشد با ادغام چند وزارتخانه موجب کاهش نیروی انسانی در مجموعه‌های دولتی شویم، دیگر نیازی به وجود وزارتخانه نیست و همه این امور می‌تواند در معاونت‌های ریاست جمهوی و زیر نظر شخص رییس جمهور پیگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه این مصوبه از نظر قانونی نیز دارای مشکل است، گفت: تنها راه حل باقی مانده در این مقطع، طرح شکایت کمیسیون صنایع به عنوان کمیسیون تخصصی به کمیسیون اصل نود است تا این مصوبه بار دیگر برای بررسی به مجلس برگردد که البته تاکنون مورد مشابهی در مجلس اتفاق نیفتاده است.

وی که در روز رای گیری این مصوبه قصد صحبت به عنوان مخالف این لایحه را داشت، گفت: متاسفانه رییس محترم مجلس با سپر قراردادن بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تسریع در امور مرتبط با دولت در مجلس، اجازه نداد که مخالفان نقطه نظرات خود را بیان کنند.

وی افزود: استفاده از بیانات مقام معظم رهبری برای به تصویب رساندن مصوباتی از این دست که احتمال به مخاطره افتادن پیشرفت کشور را در بخش‌های مختلف به دنبال دارد، آن هم در شرایطی که اصلا منظور مقام معظم رهبری سرعت بخشیدن به کار‌ها بدون بررسی و کار‌شناسی نبوده، به هیچ وجه به صلاح کشور نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث ادغام وزارتخانه‌های راه، مسکن و ارتباطات رییس مجلس با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری قانون را دور زد و قطعا خود مقام معظم رهبری نیز با این روش‌ها موافق نیستند و نخواهند بود و امیدوارم این مصوبه به تایید شورای نگهبان نرسد.
کد مطلب: 18362
نام شما
آدرس ايميل شما


محمد عبدالهی
feedback
Kuwait
اینجانب به نمایندگی از تمامی دانشجویان رشته کامپیوتر تمامی گرایش ها مخالفت خود را از ادغام وزارت ارتباطات با سایر وزارت خانه ها اعلام می دارم
مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام